ICANN فروش رجیستری دامنه Dot Org را مسدود می کند

ایکان ، سازمانی که بر ثبت نام دامنه نظارت دارد ، فروش رجیستری نام دامنه dot org را به یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی واگذار کرد. تصمیم به عدم رضایت از فروش ممکن است تحت تأثیر دفتر دادستان کل کالیفرنیا باشد.

هیئت مدیره حكم داد كه فروش باعث عدم اطمینان می شود و اینكه رضایت از فروش رضایت از فروش را انجام می دهد كار معقول و منطقی است.

شركت اينترنتي براي نامها و شماره هاي اختصاص داده شده (ICANN) اظهار داشت:

“به طور کلی ، هیئت مدیره ICANN تعیین می کند که در نتیجه منافع عمومی در نتیجه عدم رضایت از رضایت به دلیل عوامل مختلفی که باعث ایجاد عدم اطمینان غیرقابل قبول در مورد آینده سومین رجیستری بزرگ gTLD می شوند ، بهتر خدمت می شود.”

فروش جنجالی به شرکت سرمایه گذاری

رجیستری نام دامنه Dot Org سومین رجیستری بزرگ دامنه است که بیش از ده میلیون دامنه ثبت شده است. دامنه dot org معمولاً به عنوان رجیستری دامنه پیش فرض برای سازمان های غیرانتفاعی در نظر گرفته می شود.

این ترس وجود داشت كه فروش به شركت سرمایه گذاری خصوصی منجر به آینده نامشخصی از ثبت سازمان دامنه dot org به عنوان یك رجیستری دامنه نسبتاً مناسب برای سازمانهای غیر انتفاعی شود.

بسیاری از اصولگرایان درگیر در فروش پیشنهادی ، مدیران سابق شرکت ICANN بودند. این امر برداشتی از سودمندی خود در ICANN در سازمانی را كه قبلاً رئیس آنها بوده ، ایجاد كرده است.

مقاله پیشنهادی  به روزرسانی ابزارهای Google Google 86 Dev

افزودن به برداشت از چیزی که در حال وقوع ماهیگیری است اینست که ICANN با جنجالی موافقت کرد که هزینه های نام دامنه dot org را بلند کند. فروش پیشنهادی رجیستری dot org در طی چند ماه پس از برداشته شدن قیمت کلاه دنبال می شود.

دادستان کل کالیفرنیا قدرت نظارتی بیش از ایکان را تأیید کرد

دفتر دادستان کل کالیفرنیا مرجع نظارتی در مورد ICANN را تأیید کرده است زیرا ICANN به عنوان غیر انتفاعی در کالیفرنیا ثبت شده است.

طبق اسناد رسمی:

“از آنجا که ایکان CA-AGO به عنوان یک شرکت خیریه غیرانتفاعی ثبت شده است ، قدرت نظارتی را بیش از پیش ادعا می کند ایکان مطابق قانون نظارت بر معتمدان و سرمایه داران در امور خیرخواهانه. “

دادستان کل کالیفرنیا خاطرنشان کرد: عدم حمایت از فروش و عدم استقبال چشمگیر از جانب سیاستمداران و طرفهای ذینفع در عزم این تصمیم برای ترغیب شرکت ایکان برای جلوگیری از فروش است.

“CA-AGO در اختیار خود برای صحبت برای منافع عمومی برای کالیفرنیا ، تصمیم گرفت که منافع عمومی کالیفرنیا به ثبت .ORG به عنوان یک خانه برای اشخاص غیرتجاری اداره شود ، و این که منافع عمومی بهتر از آن استفاده می شود. ایکان عدم تأیید تغییر کنترل.

همانطور که نامه CA-AGO مشاهده می کند ، تصمیم وی به دلیل مخالفت قابل توجهی که از سوی دیگر سازمان ها و سیاستمداران دریافت می شود ، جلب می شود و تقریباً هیچ پشتیبانی متقابل را نمی توان انجام داد ، جز طرفهای درگیر در معامله و مشاوران آنها. “

ICANN دلایل مسدود کردن فروش را توضیح می دهد

ایکان به دلایل زیادی رضایت فروش را پس گرفت.

مقاله پیشنهادی  برداشتهای Google برای کسب و کار من 59٪ کاهش یافته است

مهمترین علت عدم استقبال از رضایت این است كه فروش باعث می شود تمركز منافع عمومی ثبت كنونی به منافع بنگاه سرمایه گذاری سهام تغییر یابد.

تغییر از ماهیت اساسی منافع عمومی PIR به یک نهاد که موظف است در خدمت منافع ذینفعان شرکت خود باشد و هیچ برنامه معناداری برای محافظت یا خدمت به جامعه .ORG ندارد.

ایکان نیز اظهار داشت که این فروش به سازمان غیر انتفاعی که وظیفه دارد از منافع افراد غیرانتفاعی که در آن خدمت کرده است محافظت می کند پایان می یابد:

“از ایكان خواسته می شود كه با یك كاملاً متفاوت از نهاد منعقد كند. به جای حفظ قرارداد خود با ماموریت مستقر و غیرانتفاعی که مسئولیت آن نزدیک به 20 سال با مسئولیت رجیستری .ORG اداره شده است ، با حمایت های مربوط به جامعه خود که در مأموریت و وضعیت خود به عنوان یک نهاد غیر انتفاعی تعبیه شده است. “

بدهی متعاقب این سوال مطرح می شود که چگونه رجیستری dot dot org می تواند به منافع افراد غیر انتفاعی ادامه دهد:

“ابزار 360 میلیون دلاری بدهی ایالات متحده ، PIR را مجبور به خدمات دهی به آن بدهی و بازپرداخت سهامداران خود می کند ، که این سؤال را درمورد چگونگی محافظت از ثبت نام کنندگان .ORG یا از این تبدیل سود می برد. این یک تغییر اساسی در وضعیت مالی از سوی یک نهاد غیر انتفاعی است “

بدون شک بسیاری از سازمان های غیر انتفاعی خوشحال خواهند شد که فروش رجیستری dot org متوقف شده است.

مقاله پیشنهادی  جستجوی Google ظاهراً نتایج YouTube را در مقابل رقبا افزایش می دهد

اطلاعیه رسمی را اینجا بخوانید:

هیئت مدیره ICANN رضایت خود را برای تغییر کنترل ثبت نام منافع عمومی (PIR) حفظ می کند

قطعنامه کامل صفحه را که شامل جزئیات تأثیر دادستان کل کالیفرنیا است ، در اینجا بخوانید:

قطعنامه های هیئت مدیره مصوب | جلسه ویژه هیئت ICANN

منابع بیشتر

سؤالات متداول

چرا ICANN فروش رجیستری نام دامنه Dot Org را مسدود کرد؟

ICANN فروش رجیستری دامنه Dot Org را مسدود کرد زیرا:

  • این فروش به یک شرکت غیرانتفاعی که وظیفه خود را برای حمایت از منافع غیرانتفاعی که در آن خدمت کرده بود ، پایان می یابد.
  • فروش می تواند تمرکز منافع عمومی ثبت فعلی را به منافع شرکت سرمایه گذاری سهام تغییر دهد.

رجیستری نام دامنه Dot Org چقدر است؟

رجیستری نام دامنه Dot Org سومین رجیستری دامنه است که بیش از ده میلیون دامنه ثبت شده است. معمولاً به عنوان رجیستری دامنه پیش فرض برای سازمان های غیر انتفاعی در نظر گرفته می شود.