Google Chrome برای مخفی کردن قسمتهایی از URL ها در به روز رسانی آینده

Google در حال کار بر روی روش هایی برای مخفی کردن قسمت هایی از URL وب سایت در نوار آدرس است ، فقط نام دامنه را نشان می دهد.

با توجه به اسناد کشف شده توسط پلیس آندروید ، این بروزرسانی می تواند به زودی نسخه بعدی Chrome (نسخه 85) به زودی انجام شود.

اسناد جزییات مربوط به ویژگی های آزمایشی را در نسخه قبل از انتشار Chrome نشان می دهند که ظاهر و رفتار نوار آدرس مرورگر را تغییر می دهد.

یک ویژگی آزمایشی از نظر توسعه دهنده Chrome به عنوان “پرچم” گفته می شود.

پرچم اصلی که توسط پلیس آندروید یافت شده است “Omnibox UI Hide Steady State URL Path، Query و Ref.” این ویژگی باعث می شود مرورگر Chrome همه قسمت های یک URL را به جز نام دامنه مخفی کند.

پرچم های دیگر کشف شده همه مربوط به اصلی است. آنها روشهای جدیدی را نشان می دهند که می توان نوار آدرس را با نسخه های بعدی Chrome در تعامل قرار داد.

مقاله پیشنهادی  Google در مورد بهبود امتیازات هسته وب با مسدود کردن کشورها

کاربران می توانند برای نشان دادن مسیر کامل URL ، روی نوار آدرس شناور شوند ، که این یک بروزرسانی جزئی از نیاز به کلیک بر روی نوار آدرس برای دیدن URL کامل است.

یکی دیگر از ویژگی هایی که روی آن کار می شود باعث می شود Chrome هنگام شروع تعامل با صفحه ، کل نوار آدرس را پنهان کند.

شواهدی دیگر مبنی بر اینکه این ویژگی ها در حال کار هستند را می توان در صفحه ردیابی اشکال Chromium مشاهده کرد که در آن زمان توسعه دهندگان مشکلی را که در هنگام کار روی این ویژگی ها وجود دارد ، وارد سیستم می شوند.

چرا مسیر کامل URL را پنهان می کنید؟

این تغییر یک تغییر نسبتاً چشمگیر از آنچه کاربران عادت دارند هنگام مرور با Chrome بر روی یک رایانه رومیزی مشاهده کنند ، است.

مقاله پیشنهادی  جان مولر گوگل: "جستجو یک علم نیست" از طریقMattGSouthern

در حال حاضر ، Chrome اکثر مسیر URL صفحه وب را نشان می دهد. اگرچه پیشوندهایی مانند “HTTP / HTTPS” و “www” را پنهان می کند.

به زودی ، این فقط به نمایش نام دامنه و پسوند دامنه کاهش می یابد.

در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد که چرا ممکن است Google این کار را انجام دهد.

امنیت
در گذشته ، یک مهندس نرم افزار گوگل اظهار داشت که نمایش URL کامل در نوار آدرس ممکن است در واقع تشخیص اینکه آیا یک سایت قانونی است ، مشکل را دشوارتر می کند.

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

استدلال این است که نشان دادن یک URL کامل ممکن است از مهمترین بخش URL – نام دامنه – که برای دانستن چگونگی امنیت سایت مهم است ، خدشه دار شود.

ثبات
برای نسخه های فعلی مرورگرهای وب امروزی پنهان کردن مسیرهای کامل URL غیر معمول نیست. ممکن است Google روی این بروزرسانی کار کند تا مرورگر خود را مطابق با ظاهر و احساس دیگران کند.

مقاله پیشنهادی  برداشتهای Google برای کسب و کار من 59٪ کاهش یافته است

به عنوان مثال ، Safari مسیرهای کامل URL را پنهان می کند اما به محض شروع یک تعامل با یک صفحه ، نوار آدرس کامل را مخفی نمی کند.

با این حال ، URL های کامل در مورد Safari قابل دسترسی نیستند ، زیرا کاربران برای آشکار کردن کامل باید بر روی نوار آدرس کلیک کنند. در Chrome 85 ، کاربران می توانند روی نوار آدرس شنا کنند و نسخه کامل را مشاهده کنند.

Google این به‌روزرسانی خاص که به Chrome 85 آمده است را به طور عمومی تأیید نکرده است. شاید وقتی به طور رسمی از بین برود ، بیانیه ای بیان شود.

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

جالب است بدانید که چرا این شرکت چرا تمرکز خود را در مسیرهای کامل URL فرو می کند.

منبع: پلیس آندروید