Google در برابر استفاده از پیوندهای داخلی بیش از حد احتیاط نمی کند

جان مولر از گوگل توضیح می دهد که استفاده از تعداد زیادی پیوند داخلی در همان صفحه می تواند ارزش آنها را کاهش دهد و به جای آن چه باید انجام دهید ، توضیح می دهد.

این موضوع در طی پاتوق Google Search Central SEO ضبط شده در 2 ژوئیه 2021 مورد بحث قرار گرفته است.

یک مالک سایت سmitsالی را ارائه می دهد که آیا با استفاده از مقدار بیش از حد پیوندهای داخلی خطری همراه است.

موضوع پیوندهای خارجی اغلب در طول این پاتوق ها مطرح می شود ، اما بندرت تأثیر پیوندهای داخلی مورد بحث قرار می گیرد.

پیوندهای داخلی برای سئو مهم هستند زیرا سیگنال هایی را در مورد مهمترین صفحات وب سایت خاص به Google ارسال می کنند. آنها سیگنال های رتبه بندی مشابه پیوندهای خارجی را ارسال نمی کنند ، اما هنوز مهم هستند.

علاوه بر این ، Google برای درک بهتر ساختار سایت از پیوندهای داخلی استفاده می کند. از نقشه سایت می توان برای برقراری ارتباط آن اطلاعات نیز استفاده کرد ، اما ساختار منطقی پیوندهای داخلی به شفاف سازی آن کمک می کند.

آیا با کمک تمام پیوندهای داخلی ، آیا بسیاری از آنها می توانند چیز بدی باشند؟ این چیزی است که مولر می گوید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

جان مولر گوگل در استفاده از پیوندهای داخلی بسیار زیاد

استفاده بیش از حد آزاد از پیوندهای داخلی در سراسر وب سایت می تواند منجر به مشکلاتی شود. اولین مسئله این است که Google قادر به درک ساختار سایت نیست.

مقاله پیشنهادی  برنامه جدید Shopify و اخبار بازاریابی دیجیتال این هفته [PODCAST]

مولر در پاسخ به این س askedال که آیا پیوندهای داخلی بیش از حد در یک صفحه بیشتر از فایده آسیب می رساند ، پاسخ می دهد:

“بله و خیر. من فکر می کنم ، به این معنا که ما از پیوندهای داخلی برای درک بهتر ساختار یک صفحه استفاده می کنیم ، و شما می توانید شرایطی را تصور کنید که اگر می خواهیم ساختار یک وب سایت را درک کنیم ، با صفحات مختلف موجود در آنجا ، اگر همه صفحات به تمام صفحات دیگر وب سایت پیوند داشته باشند ، جایی که شما اساساً مانند یک پیوند داخلی کامل در هر صفحه دارید ، در آنجا هیچ ساختار واقعی وجود ندارد

این مانند این صفحات عظیم صفحه برای این وب سایت است و همه آنها به هم پیوسته اند ، ما نمی توانیم بفهمیم کدام یک مهمترین است. ما نمی توانیم بفهمیم که کدام یک از اینها به یکدیگر مربوط هستند. و در موردی از این قبیل ، داشتن همه آن پیوندهای داخلی ، واقعاً کارایی چندانی در سایت شما ندارد.

بنابراین صرف نظر از اینکه PageRank ، اقتدار و تصویب مواردی از این دست ، اساساً ساختار روشنی از وب سایت ارائه نمی دهید. و این باعث می شود که موتورهای جستجو بتوانند زمینه صفحات منفرد وب سایت شما را درک کنند. بنابراین این روشی است که من در آنجا به آن نگاه خواهم کرد. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

مشکل دوم استفاده زیاد از پیوندهای داخلی باعث کاهش ارزش آنها می شود.

مقاله پیشنهادی  3 نکته ای که باید در مورد SEO در سال 2021 بدانید

یک پیوند داخلی می تواند به Google نشان دهد که یک صفحه برای وب سایت مهم است ، اما با افزودن پیوندهای بیشتر اهمیت آن کم می شود.

اگر در یک صفحه بیست پیوند داخلی وجود داشته باشد ، با همه آنها با همان اهمیتی رفتار نمی شود که اگر فقط یک یا دو پیوند وجود داشته باشد.

“و مانند سوال دوم شما در مورد لینک های داخلی که بیشتر از منافع آسیب می رسانند – بله ، اگر با داشتن تعداد زیادی لینک داخلی ارزش ساختار سایت خود را کم کنید که دیگر ساختاری نمی بینیم ، سپس این امر درک ما از نظر شما در وب سایت شما مهمتر است.

و من فکر می کنم ارائه چنین نسبی از اهمیت گاهی اوقات واقعاً ارزشمند است ، زیرا به شما فرصت کمی بیشتر می دهد تا نوعی تنظیم کنید که چگونه می خواهید در نتایج جستجو حضور داشته باشید.

اگر کاملاً واضح و مستقیم به موتورهای جستجو بگویید ، این صفحه اصلی من است ، و از آنجا به دسته های مختلف و دسته ها به محصولات مختلف پیوند می دهید ، برای ما بسیار آسان تر است که درک کنیم اگر کسی به دنبال این دسته است از محصول ، این صفحه ای است که باید در نتایج جستجو نشان دهیم.

در حالی که اگر همه چیز بهم پیوسته باشد ، مانند آن است ، خوب هر یک از این صفحات می توانند مرتبط باشند. و در این صورت ممکن است که ما در واقع بدنبال دسته ای از محصولات هستید ، به جای اینکه به صفحه دسته بندی شما ، کاربر را به برخی محصولات تصادفی ارسال کنیم. “

طبق توصیه مولر ، دارندگان سایت باید هدفشان ایجاد ساختاری به پیوندهای داخلی باشد که شبیه ساختار سایت خودشان باشد.

مقاله پیشنهادی  کاری که GoogleBot انجام می دهد به سبد خرید ... و چرا

به طور بالقوه می تواند مانند این باشد: صفحه اصلی> صفحه دسته> صفحه خدمات> درخواست صفحه نقل قول کنید.

یا اگر پیوندهای داخلی را به عنوان مقاله وبلاگ اضافه می کنید ، می توانید پیوندهای متنی را به مقاله های مرتبط در سایت اضافه کنید.

در حالی که برخی از پیوندهای داخلی خوب هستند ، اما بیشتر بهتر نیست. شما با پیوندهای کمتری سیگنال های قوی تری ارسال خواهید کرد.

پاسخ کامل مولر را در فیلم زیر بشنوید:

https://www.youtube.com/watch؟v=px6UBLhWKBk