59٪ بزرگسالان ایالات متحده به اخبار در رسانه های اجتماعی اعتماد ندارند

یک مطالعه در شبکه های اجتماعی به عنوان یک منبع خبری نشان می دهد که 59٪ از بزرگسالان ایالات متحده معتقدند که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در سیستم عامل های اجتماعی نادرست است.

مرکز تحقیقات پیو بیش از 9000 آمریکایی را در مورد استفاده آنها از رسانه های اجتماعی مورد بررسی قرار داده است زیرا این امر مربوط به همگام بودن با وقایع روز است.

حدود نیمی از بزرگسالان ایالات متحده (53٪) می گویند که “اغلب” یا “گاهی” از رسانه های اجتماعی اخبار می گیرند. فقط 21٪ از پاسخ دهندگان می گویند که هرگز از شبکه های اجتماعی خبری دریافت نمی کنند.

علی رغم مراجعه آمریکایی ها برای اخبار به رسانه های اجتماعی ، در مورد صحت اطلاعات به اشتراک گذاشته شده بی اعتمادی زیادی وجود دارد.

آیا این می تواند به دلیل سایت های خاص مردم باشد که اخبار خود را از آنها می گیرند؟

گزارش مرکز تحقیقات پیو حاوی داده های خاص هر سایت رسانه های اجتماعی است ، از جمله درصد آمریکایی هایی که از هر سایت به عنوان منبع خبر استفاده می کنند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

نتایج این نظرسنجی بر اساس اطلاعات جمعیتی ، گروههای سنی و سطح تحصیلات افرادی را که به طور مرتب برای اخبار به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند ، نشان می دهد.

مقاله پیشنهادی  Google تبلیغات رایگان مشاغل را در Google Maps ارائه می دهد

در اینجا چندین مورد از یافته های مهم گزارش وجود دارد.

اخبار در شبکه های اجتماعی نادرست است؟

مرکز تحقیقات پیو گزارش می دهد که تنها 39٪ از کسانی که اخبار خود را از طریق شبکه های اجتماعی دریافت می کنند ، انتظار دارند که اطلاعات دقیق باشد.

این بدان معناست که بیش از نیمی از بزرگسالان ایالات متحده که از رسانه های اجتماعی برای دریافت اخبار استفاده می کنند ، قبل از خواندن یک مقاله ، از صحت آن سوال می کنند.

به نظر می رسد آنچه که آنها پیدا کرده اند جواب دادن به آنها نیست. فقط 30٪ از پاسخ دهندگان می گویند که شبکه های اجتماعی به آنها کمک می کند تا وقایع روز را درک کنند و 23٪ حتی می گویند این باعث سردرگمی بیشتر آنها می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

بیایید نگاهی دقیق بیندازیم که آنها اخبار خود را از کجا می گیرند. شاید تعجب آور نباشد ، متوجه خواهید شد که فیس بوک به عنوان متداول ترین منبع در میان افرادی که از رسانه های اجتماعی اخبار می گیرند برجسته است.

مقاله پیشنهادی  آیا می خواهید بیشتر کسب کنید آنلاین؟ بیایید در مورد تبدیل صحبت کنیم

رسانه های اجتماعی به عنوان یک منبع خبری

آیا میزان بی اعتمادی و سردرگمی پیرامون اخبار و رویدادهای جاری می تواند ارتباطی با خود منابع داشته باشد؟

مرکز تحقیقات پیو دریافت که این درصد بزرگسالان آمریکایی است که از هر سایت به عنوان منبع اخبار منظم استفاده می کنند:

 • فیس بوک – 36٪
 • YouTube – 23٪
 • توییتر – 15٪
 • اینستاگرام – 11٪
 • Reddit – 6٪
 • Snapchat – 4٪
 • LinkedIn – 4٪
 • TikTok – 3٪
 • واتس اپ – 3٪
 • Tumblr – 1٪
 • کشش – 1

شایان ذکر است که چندین مورد از این سایتها منابع خبری برجسته تری نسبت به تعداد اندک است که ممکن است نشان دهد.

به عنوان مثال Reddit را در نظر بگیرید که 6٪ آمریکایی ها از آن به عنوان منبع خبری استفاده می کنند. با این حال ، در میان کاربران Reddit ، 42٪ گزارش می دهند که به طور منظم از سایت برای دریافت اخبار استفاده می کنند.

این نشان می دهد که Reddit توسط سهم قابل توجهی از پایگاه کاربری خود به عنوان منبع خبر ارزش گذاری شده است. یا همانطور که Pew Research بیان می کند ، Reddit نسبت به سایر سایت ها “جدیدتر” است.

“اگر کاربران خبری را به عنوان بخشی از کل کاربران یک سایت در نظر بگیریم ، برخی از سایت ها” جدیدترین “خود را نشان می دهند حتی اگر کل مخاطبان آنها نسبتاً کم باشد. به عنوان مثال ، توییتر توسط 25٪ از بزرگسالان ایالات متحده استفاده می شود ، اما بیش از نیمی از این کاربران به طور منظم در سایت اخبار دریافت می کنند.

و 42٪ از کاربران Reddit اخبار را به طور منظم در سایت دریافت می کنند ، اگرچه در کل تعداد کاربران بسیار کمی است (15٪ از بزرگسالان ایالات متحده می گویند از Reddit استفاده می کنند). “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

سایت دیگری که جدیدترین موردی است که انتظار دارید TikTok باشد. تقریباً یک چهارم (22٪) از کاربران TikTok به طور مرتب از سایت اخبار می گیرند و این سایت را به یک منبع برجسته تبدیل می کند حتی اگر تعداد کاربران بالغ آن نسبتاً کم باشد.

مقاله پیشنهادی  Google AdSense توضیح می دهد که چرا لباس شنا مادربزرگ در یک مانکن "محتوای جنسی" است

برای اطلاعات بیشتر از این دست ، گزارش کامل را اینجا ببینید.