10 اشتباه وردپرس برای جلوگیری از آن

وردپرس ابزاری شگفت آور قدرتمند و انعطاف پذیر است. اما مانند هر ابزاری ، گزینه های گسترده آن به این معنی است که اشتباه کردن با استفاده از آن آسان است.

در حالی که تمام این اشتباهات بر وب سایت شما تأثیر منفی می گذارد ، اما برخی از آنها می توانند کاملا ویرانگر باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید آنها چیست ، بنابراین می توانید از آنها اجتناب کنید.

در این مقاله ، شما 10 اشتباه رایج در وردپرس و نحوه جلوگیری از آنها را پیدا خواهید کرد.

1. استفاده از مضامین کدگذاری نشده

این اولین و مهمترین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا پایه و اساس تلاش شما برای سئو را تشکیل می دهد و صادقانه بگویم ، بیشتر مضامین از این نظر مضحک هستند.

تم شما به صورت سفارشی ساخته شده باشد ، از یک فروشنده تم خریداری شده باشد یا به طور رایگان از مخزن وردپرس بارگیری شود ، چند جزئیات مهم وجود دارد که باید ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که شما را در معرض آسیب قرار نخواهد داد ، از جمله:

اعتبار سنجی HTML

این امر حیاتی است زیرا HTML نامعتبر می تواند باعث ایجاد مشکلات رندر شود که هم کاربران و هم موتورهای جستجو را تحت تأثیر قرار می دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

وقتی این اتفاق می افتد ، می توانید بازدیدکنندگان خود را از دست دهید زیرا وب سایت شما به درستی برای آنها نمایش داده نمی شود و / یا کار نمی کند و می توانید رتبه خوبی نداشته باشید زیرا موتورهای جستجو نمی توانند صفحه شما را به درستی رندر کنند و محتوای موجود در آن را درک کنند.

یک ابزار ساده و رایگان برای بررسی اعتبار سنجی HTML از طریق W3C’s Markup Validation Service وجود دارد ، اما من می خواهم یک هشدار را برای آن در نظر بگیرم – گرچه به نظر من HTML معتبر مهم است ، من پاک کننده اعتبار سنجی HTML نیستم.

منظور من از این امر این است که مواردی وجود دارد که ممکن است از منظر بازگشت سرمایه (بازگشت سرمایه) ارزش رفع برخی خطاها را نداشته باشد.

همچنین توجه به این نکته مهم است که ممکن است نتوانید برخی از خطاها را برطرف کنید زیرا این خطاها ناشی از چیزی است که شما توانایی ویرایش ندارید ، مانند عملکرد اصلی در برخی از مضامین یا پلاگین ها.

در مواردی از این دست ، اگر با خطاهای شدیدی روبرو شوید که باعث مشکلات رندر می شود ، شروع و بازسازی از ابتدا ممکن است منطقی تر باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

درخواست های HTTP

بسیاری از مضامین تعداد مسخره اسکریپت ها ، تصاویر ، فونت ها و انواع دیگر پرونده ها را بارگیری می کنند که باعث بارگیری صفحات شما با سرعت کمتری می شود.

بدترین قسمت این است که بسیاری از تم ها این پرونده ها را بدون نیاز بارگیری می کنند. به جای بارگیری پرونده ها فقط در صفحاتی که از آنها استفاده می شود ، بسیاری از مضامین به راحتی آنها را در هر صفحه بارگیری می کنند ، که سرعت بارگیری آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

سرعت صفحه هم برای کاربران و هم برای سئو بسیار مهم است.

تعداد خاصی برای هدف گذاری وجود ندارد ، اما تعداد کمی از نظر عملکرد همیشه بهتر است – به خصوص اگر وب سایت شما به آرامی بارگیری شود.

اندازه DOM بیش از حد

این ممکن است فوق العاده فنی به نظر برسد ، اما در واقع بسیار ساده است. این فقط به این معنی است که ما باید اطمینان حاصل کنیم که HTML برای سایت وردپرس ما تا حد ممکن کارآمد است.

اگرچه به نظر بی اهمیت می رسد ، اما کد HTML کارآمد می تواند نقش بسزایی در عملکرد یک سایت داشته باشد زیرا هر عنصر در استفاده از حافظه ، محاسبات سبک و بازپخش طرح تأثیر دارد.

بسیاری از مضامین از عناصر HTML بیش از حد استفاده می کنند ، که غالباً در چندین سطح قرار گرفته اند و این عملکرد را به سرعت از بین می برد.

این مورد را با سازندگان صفحه مشاهده می کنیم ، اما در سطح مضمون نیز می بینیم زیرا بیشتر توسعه دهندگان با کم توجهی به کارایی کد ، روی ظاهر بصری تمرکز می کنند.

2. استفاده از صفحه سازها

ممکن است برخی مخالف باشند ، اما من معتقدم استفاده از صفحه ساز اشتباه بزرگی است.

من استدلالهایی را که به نفع آنها است درک می کنم – آنها افزودن و ویرایش محتوای طراحی شده را برای افراد آسان می کنند.

اما مسئله این است که آنها همچنین کد پف کرده زیادی ایجاد می کنند ، تماس های غیرضروری HTTP را اضافه می کنند و اغلب خطاهای HTML را معرفی می کنند که نمی توانید برطرف کنید.

من هرگز یک صفحه ساز ندیده ام که کدی پاک و کارآمد تولید کند.

من مدتی قبل مقاله ای عمیق در مورد سازندگان وب سایت نوشتم و بسیاری از موضوعاتی که در آنجا اعمال می شوند به همان اندازه برای صفحه سازان وردپرس نیز صدق می کنند.

3. نصب افزونه های بیش از حد

یکی از مواردی که وردپرس را بسیار قدرتمند می کند ، ساده بودن قابلیت افزودن به راحتی با نصب یک یا چند افزونه است. دیگر زمان لازم برای استخدام توسعه دهنده و صرف هزاران یا دهها هزار دلار صرفاً افزودن ویژگی جدید ، گذشته است.

اما این همچنین می تواند مشکلات قابل توجهی ایجاد کند.

اولین مشکل این است که طیف گسترده ای از کیفیت توسعه در این افزونه ها وجود دارد. همانند مضامین ، بسیاری از پلاگین ها کدگذاری ضعیفی دارند که باعث کاهش سرعت بارگیری و ورود خطاهای HTML به وب سایت شما می شود.

غالباً ، این پلاگین ها همچنین دسته ای از اسکریپت ها ، فایل های CSS ، تصاویر و فونت ها را بارگیری می کنند که باعث کاهش بیشتر سرعت و ایجاد تجربه کاربری ضعیف می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

مشکل دیگر این است که به دلیل آسان بودن آن ، بسیاری از افراد با افزودن افزونه های زیاد اشتباه می کنند.

این باعث می شود وب سایت های شما هر چقدر هم که کدگذاری شده باشد کندتر بارگیری می شوند زیرا برای اجرای عملکردی که ارائه می دهند و همچنین درج هر پرونده خارجی که بارگیری می کنند ، هنوز به قدرت پردازش نیاز دارد.

4. بهینه سازی نکردن رسانه

این روزها همه ما یک دوربین فوق العاده قدرتمند را در جیب خود حمل می کنیم که به ما امکان می دهد عکس های جدیدی را به راحتی به وب سایت وردپرس خود اضافه کنیم ، اما این نیز منجر به یک اشتباه رایج و قابل توجه می شود.

هنگامی که با آیفون یا دستگاه Android خود عکس می گیرید ، تصویر به طور کلی از آنچه برای استفاده در وب سایت شما لازم است بزرگتر خواهد بود.

این تصاویر با وضوح بالا برای چاپ یا حتی برش بخش کوچکتری برای نمایش در اندازه کامل بدون از دست دادن کیفیت تصویر بسیار مناسب هستند. اما اگر مستقیماً در کتابخانه رسانه وردپرس شما بارگذاری شود ، غالباً به صورت تصاویر با اندازه کامل و بدون بهینه ذخیره می شوند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

برخی از موضوعات به طور خودکار اندازه بارگذاری ها را براساس مجموعه ای از جفت های ابعاد تغییر می دهند تا به حذف این مسئله کمک کنند. گرچه بسیاری این کار را نمی کنند.

اگر سایت وردپرس شما از قبل فعال است و شما به تازگی به این موضوع پرداخته اید ، خبر خوب این است که نیازی به بارگذاری مجدد همه موارد در کتابخانه رسانه خود نیست زیرا انواع مختلفی از افزونه ها برای تغییر اندازه خودکار در دسترس است آنها

می خواهم به این نکته اشاره کنم که تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود قبل از اجرای ابزاری از این قبیل کاملاً مهم است زیرا اگر آنها چیزی را که شما قصد نداشتید آن را حذف یا بازنویسی کنند ، به روشی برای لغو آن نیاز خواهید داشت.

درباره چگونگی بهبود سرعت صفحه برای بازدید بیشتر و تبدیل بیشتر ، در مورد بهینه سازی رسانه بیشتر بیاموزید.

5. حذف نقشه سایت XML

اگرچه همه می توانند از داشتن نقشه سایت XML بهره مند شوند ، این امر به ویژه در وب سایت های بزرگتر از اهمیت برخوردار است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا تمام صفحات شما را پیدا کرده و به آن بپردازند. مخصوصاً آنهایی که ممکن است در عمق مدفون باشند و تعداد کمی لینک به آنها نشان داده شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با کمال تعجب ، این ویژگی مهم هنوز بومی وردپرس نیست ، بنابراین شما باید به یک افزونه اعتماد کنید.

من به طور کلی از Yoast برای این کار استفاده می کنم زیرا چندین ویژگی دیگر را که به آنها نیاز داریم نیز در خود جای داده است ، اما تعدادی پلاگین وجود دارد که می تواند با هر بار افزودن ، اصلاح یا حذف صفحات ، پست ها و رسانه ها ، نقشه سایت XML شما را به صورت پویا ایجاد کند.

مقاله پیشنهادی  آسیب پذیری WP Super Cache بیش از 2 میلیون سایت را تحت تأثیر قرار می دهد

6. جستجوی به روزرسانی ها

با توجه به آنچه که برای تأمین هزینه زندگی خود انجام می دهم ، تعداد زیادی از وب سایت ها را مشاهده می کنم و همیشه متعجب می شوم که برخی از افراد چگونه قدیمی هستند و مایل به اجازه دادن به افزونه ها و مضامین خود و حتی هسته وردپرس هستند.

پس از دهه ها دیدن مداوم این موضوع ، من واقعاً تعجب نمی کنم.

این اشتباه رایج می تواند عواقب ویرانگری داشته باشد زیرا این به روزرسانی ها علاوه بر مشکلات عملکرد ، طراحی و کاربرد ، بلکه حفره های امنیتی نیز دارند که ممکن است به هکرها امکان ورود به وب سایت شما را بدهد.

به محض ورود ، آنها می توانند انواع کارهای مخرب را انجام دهند ، از موارد واضح – مانند حذف یا آسیب رساندن به وب سایت ، تا موارد ظریف – مانند رهگیری اطلاعات کارت اعتباری یا اضافه کردن پیوندهای خروجی.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگر می دانید شما فردی هستید که وقت خود را برای به روزرسانی منظم هسته وردپرس نمی گذارد ، توصیه می کنم به روزرسانی خودکار را روشن کنید.

7. مشرف به امنیت

ما قبلاً در مورد پیامدهای امنیتی به روز نکردن افزونه ها ، مضامین و هسته وردپرس صحبت کردیم ، اما ایمن نگه داشتن وب سایت شما فراتر از این است.

لازم به ذکر است که هیچ راهی برای ایجاد امنیت کامل وب سایت وجود ندارد. اما با اقداماتی برای تقویت امنیت خود ، اکثر هکرها را از این کار باز می دارید ، به استثنای نادر کسانی که به طور خاص شما را هدف قرار می دهند.

دلیل این امر این است که هک کردن عمدتا یک بازی اعداد است که در آن هکرها هزاران یا حتی میلیون ها وب سایت را جستجو می کنند که به دنبال آسیب پذیری های به راحتی سو استفاده می شوند.

از نام کاربری پیش فرض استفاده نکنید

به طور پیش فرض ، اولین نام کاربری در نصب وردپرس به طور کلی “مدیر” خواهد بود که باید تغییر کند زیرا این هکرها نام کاربری را برای اولین بار امتحان می کنند.

اگر در حال راه اندازی یک وب سایت کاملاً جدید هستید ، این ساده است – فقط کافی است آن را در مراحل نصب تغییر دهید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگر یک وب سایت موجود دارید ، هیچ راهی برای تغییر نام های کاربری در قسمت مدیر وجود ندارد ، با این حال ، می توانید وارد phpMyAdmin حساب میزبانی خود شوید و پایگاه داده وردپرس را مستقیماً تغییر دهید.

همچنین باید نام نمایشی را در نمایه کاربری خود تغییر دهید تا با هر پست نام کاربری خود را به دنیا منتقل نکنید.

منطقه سرپرست خود را قفل کنید

روش های متعددی برای محدود کردن دسترسی به منطقه مدیر خود به یک IP خاص وجود دارد ، که از اکثر تلاش های هک جلوگیری می کند.

سرور لینوکس (بیشتر وب سرورها)

این یک روند ساده برای ایجاد یک پرونده .htaccess با محتوای مناسب و بارگذاری آن در پوشه wp-admin شما است.

به سادگی یک ویرایشگر متن را خاموش کنید ، یک فایل جدید ایجاد کنید و کد زیر را جایگذاری کنید. مطمئن شوید که xx.xx.xx.xx را با IP خود جایگزین کنید ، که می توانید با وارد کردن “What’s my ip” در جستجوی Google پیدا کنید.

# اجازه استفاده از طریق IP توسط کاربر

سفارش انکار ، اجازه

انکار از همه

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

# آدرس IP خود را جایگزین کنید

اجازه از xx.xx.xx.xx

ویندوز سرور

من هرگز بر روی سرور ویندوز میزبانی نکرده ام ، و روند کار برای من کمی غریبه است ، بنابراین اگر در یک سرور ویندوز هستید ، فقط شما را تشویق می کنم که اسناد پشتیبانی مایکروسافت را جستجو کنید تا روند مناسب خود را پیدا کنید نسخه ویندوز.

پلاگین ها

من این را به عنوان آخرین چاره می بینم زیرا کمترین کارآیی روش برای محدود کردن دسترسی به IP خاص است. همچنین این مسئله یک مشکل دیگر ایجاد می کند که با تغییر IP شما نمی توانید افزونه را به IP جدید خود به روز کنید.

تنها راه دسترسی به قسمت سرپرست خود در آن مرحله ورود به سیستم از طریق FTP و حذف پلاگین خواهد بود. اگر می خواهید همه اینها را پشت سر بگذارید ، در وهله اول بهتر است فقط از .htaccess استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی  افزونه های وردپرس Stories Web: 9 نکاتی درباره SEO باید بدانید

فعال کردن TFA (احراز هویت دو عامل)

احراز هویت دو عاملی ابزاری قدرتمند برای محافظت از وب سایت شما است زیرا کدی را به دستگاه همراه شما می فرستد که باید قبل از ورود به سیستم آن را وارد کنید. این بدان معنی است که بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه شما ، شخص دیگری نمی تواند به سرپرست شما دسترسی پیدا کند حوزه.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این به پلاگین نیاز دارد و تعدادی پلاگین رایگان و پولی برای ایجاد این قابلیت در دسترس است.

تلاش برای ورود به سیستم را محدود کنید

این یک روش ساده دیگر برای سخت کردن امنیت وب سایت وردپرس شما با مسدود کردن تلاش برای ورود به سیستم از یک IP خاص پس از تعداد مشخصی از تلاش ناموفق است.

این نیز به یک پلاگین نیاز دارد و تعدادی پلاگین رایگان و پولی نیز برای ایجاد این قابلیت در دسترس است.

8. عدم اجرای پشتیبان گیری

همه به پشتیبان گیری خودکار نیاز دارند. این قسمت اساسی داشتن وب سایت است.

گذشته از اینکه شما را قادر می سازد تا تغییرات را به راحتی برگردانید ، همچنین ممکن است به شما کمک کند تا با بازیابی نسخه قدیمی وب سایت خود ، به سرعت از هک بازیابی کنید.

برنامه پشتیبان گیری شما تا حدودی به دفعات تغییر وب سایت شما بستگی دارد اما حداقل این برنامه باید به صورت هفتگی اجرا شود. دوست دارم چندین ماه نسخه پشتیبان تهیه کنم در صورتی که هک رخ داد و برای مدتی مورد توجه قرار نگرفت – این به ما امکان می دهد تا به اندازه کافی برگردیم تا یک نسخه پشتیبان پاک برای بازیابی از آن پیدا کنیم.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگرچه این نسخه های پشتیبان می توانند در وب سرور شما کار کنند تا روند بازیابی را تسریع کنند ، اما در حالت ایده آل ، باید از آنها نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید تا همیشه یک نسخه پاک داشته باشید.

9. حذف طرحواره

در دنیای سئو ، ما به هر مزیتی که می توانیم پیدا کنیم ، نیاز داریم و گرچه ممکن است طرحواره مستقیماً روی رتبه بندی تأثیر نگذارد ، اما به دلیل افزودن نشانه های تصویری ، می تواند بر نرخ کلیک کلیک تأثیر مثبت بگذارد.

این بدان معنی است که وب سایت شما ممکن است کلیک هایی را بدست آورد که در غیر این صورت به سایر وب سایت های دارای رتبه بالاتر می رفت ، فقط به این دلیل که توجه شما به نتایج جستجو بیشتر جلب شد.

Schema اساساً راهی برای برقراری ارتباط با موتورهای جستجو است که محتوای شما درباره آن چیست و نحوه ارتباط موجودیت های موجود در محتوای شما با یکدیگر چیست.

شما می خواهید طرح خود را به جای ریزداده ، که نشانه گذاری HTML است ، به عنوان JSON پیاده سازی کنید که نوعی JavaScript است.

تعدادی پلاگین به صورت رایگان و غیر رایگان برای کمک در این زمینه در دسترس است ، اما من شخصاً ترجیح می دهم JSON را بنویسم و ​​خودم آن را در کد وارد کنم ، زیرا این کار کنترل بیشتری بدون نیاز به افزودن پلاگین دیگری به من می دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

و گاهی اوقات ، ما دارند برای انجام این کار زیرا پلاگین ها نمی توانند برخی از سناریوهای پیچیده تری را که با آنها روبرو می شویم کنترل کنند.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما در حال کار با یک مارک ملی با چندین مکان حق رای دادن هستید. در این حالت ، برخی از صفحات ممکن است برای شرکت اصلی به طرحواره نیاز داشته باشند ، در حالیکه برخی دیگر به طرح اصلی برای شرکت اصلی و حق رای دادن محلی نیاز دارند. این نیاز به یک رویکرد سفارشی دارد.

10. پیکربندی صحیح Permalinks نیست

لینک ثابت پیش فرض وردپرس از نظر جستجو ایده آل نیست ، بنابراین ما می خواهیم آنها را تغییر دهیم.

این یک راه حل نسبتاً آسان است و بسیار ضروری است زیرا یک ساختار URL مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا سلسله مراتب وب سایت شما را بهتر درک کنند.

شما می خواهید این تنظیم را از هر مکانی که در حال حاضر در آن قرار دارد به حالت زیر تغییر دهید:

10 اشتباه در وردپرس برای جلوگیری از 10 اشتباه در وردپرس برای جلوگیری از


اعتبار تصویر: پائولو بوبیتا

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید