گوگل در گزارش پوشش فهرست 4 تغییر ایجاد کرد

گزارش جستجوی فهرست کنسول جستجوی Google 4 به روزرسانی دریافت می کند تا صاحبان سایت بهتر در مورد موضوعات نمایه سازی مطلع شوند.

گزارش پوشش شاخص در مقایسه با سایر گزارش های ارائه شده توسط گوگل جدید است ، زیرا اولین بار هنگام راه اندازی نسخه اصلاح شده Search Console در سال 2018 ارائه شد.

از زمان راه اندازی گزارش Cover Index صاحبان سایت ها بازخوردهایی را درباره بهبودهایی که می خواهند در آینده ببینند با Google به اشتراک می گذارند.

تغییرات گزارش پوشش شاخص ، که امروز ارائه می شود ، براساس بازخورد ارائه شده توسط انجمن مدیر سایت است.

“براساس بازخوردی که از انجمن دریافت کردیم ، امروز در حال پیشرفت چشمگیر در این گزارش هستیم ، بنابراین شما در مورد موضوعاتی که ممکن است مانع از خزیدن و فهرست کردن صفحات شما توسط Google شود ، بهتر مطلع می شوید. این تغییر متمرکز بر ارائه وضعیت دقیق تر به مسائل موجود است ، که به شما کمک می کند تا آنها را راحت تر حل کنید. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

تغییرات گزارش جستجو برای فهرست فهرست کنسول

لیست تغییرات گزارش پوشش شاخص در Search Console شامل موارد زیر است:

  • حذف نوع اصلی “ناهنجاری خزیدن” – تمام خطاهای خزنده اکنون باید با یک مسئله با وضوح دقیق تر نگاشته شوند.
  • صفحاتی که ارسال شده اند اما توسط robots.txt مسدود شده اند و نمایه شده اند اکنون به جای “ارسال شده اما مسدود شده” (هشدار) “فهرست شده اما مسدود شده” (هشدار) گزارش می شوند (خطا)
  • افزودن شماره جدید: “فهرست بندی بدون محتوا” (هشدار)
  • گزارش نرم 404 اکنون دقیق تر است
مقاله پیشنهادی  Google SEO 101: بهینه سازی سرعت صفحه

به نظر می رسد موضوع اصلی این به روزرسانی ها دقت داده ها باشد.

در مورد خطاهای خزیدن دیگر حدس دیگری وجود ندارد زیرا مسئله “ناهنجاری خزیدن” با موضوعات و قطعنامه های خاص جایگزین می شود.

صاحبان سایت با اطمینان خواهند فهمید که آیا صفحه ای که توسط Google نمایه شده توسط robots.txt مسدود شده است زیرا در این گزارش “نمایه شده اما مسدود شده “به جای”ارسال شده اما مسدود شده است. ” ارسال URL با نمایه سازی آن یکسان نیست و اکنون گزارش منعکس می شود.

گفته می شود گزارش نرم 404 دقیق تر است و یک شماره کاملا جدید به نام “نمایه سازی بدون محتوا” وجود دارد. اگر در یکی از گزارشات شما مطرح شود ، بیایید نگاهی دقیق به آن بیندازیم.

آنچه در صفحه راهنمای کنسول جستجو آمده است ، در اینجا است بدون محتوا فهرست شد:

“این صفحه در فهرست Google ظاهر می شود ، اما به دلایلی Google نمی تواند مطالب را بخواند. دلایل احتمالی این است که صفحه ممکن است در Google پنهان شود یا صفحه به شکلی باشد که Google نتواند آن را فهرست کند. این مورد مسدود کردن robots.txt نیست. “

اگر به بدون محتوا فهرست شد مسئله به این معنی است که URL در فهرست Google است اما خزنده های وب آن نمی توانند محتوا را مشاهده کنند.

مقاله پیشنهادی  Google بر روی گزینه های ویژوال برای خریداران و مارک ها افزوده می شود

این می تواند به این معنی باشد که شما به طور تصادفی یک صفحه خالی منتشر کرده اید ، یا خطایی در صفحه وجود دارد که مانع ارائه محتوای Google می شود.

برای راهنمایی بیشتر در مورد حل یک فهرست بندی شده بدون خطای محتوا ، من به صاحبان سایت توصیه می کنم که صفحه خاص را از طریق ابزار بازرسی URL URL اجرا کنند.

ابزار بازرسی URL صفحه را همانطور که Google مشاهده می کند ، ارائه می دهد که ممکن است به درک دلیل اینکه محتوای سایت توسط خزنده های وب Google قابل مشاهده نیست ، کمک کند.

این تغییرات اکنون در گزارش پوشش شاخص منعکس شده است. صاحبان سایت ممکن است انواع جدیدی از مسائل یا تغییر در تعداد مسائل را مشاهده کنند.

برای اطلاعات بیشتر به پست رسمی وبلاگ Google مراجعه کنید.