چرا Google در جستجوی سوسیالیسم و ​​نژادپرستی سرمایه داری را نشان می دهد

یک خبرنگار و رمان نویس سابق NYTimes گوگل را به داشتن سوگیری ایدئولوژیکی متهم کرد. وی به جستجوی “سوسیالیسم و ​​نژادپرستی“این نتایج را شامل می شود که شامل” سرمایه داری “می شود. گوگل توضیح داد که چرا این اتفاق افتاد.

سوسیالیسم و ​​نژادپرستی

عبارت جستجو “سوسیالیسم و ​​نژادپرستی” نیز نتایج “سرمایه داری” را برمی گرداند. برخی آن را به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه نتایج جستجو دارای سوگیری چپ است ، دانستند.

در اینجا صدای جیر جیر اصلی وجود دارد:

برخی اظهار داشتند كه DuckDuckGo و بینگ نتایج جستجوی سوسیالیسم و ​​نژادپرستی را برای سرمایه داری دربر نمی گیرند.

تصویر صفحه نتایج جستجوی بینگ برای “سوسیالیسم و ​​نژادپرستی”

تصویر صفحه نمایش نتایج جستجو بینگ

Google نتیجه جستجو را توضیح می دهد

دنی سلیوان ، ارتباط جستجوی Google ، با صدای جیر جیر توضیح داد که چرا گوگل نتایج کلمه “سرمایه داری” را در جستجوی “سوسیالیسم و ​​نژادپرستی” شامل می کند.

تبلیغات

ادامه خواندن در زیر

دنی در توییت پاسخ داد:

“به طور پیش فرض ، Google به طور خودکار کلمات مرتبط را جستجو می کند ، اغلب مفید است زیرا سازندگان ممکن است از همان کلمات جستجوگر استفاده نکنند. این چیزی است که اتفاق می افتد در صورت تمایل به محدود کردن گسترش ، این برچسب به طور صریح به جستجوگران هشدار می دهد. اطلاعات بیشتر در اینجا:

سپس دنی سالیوان به گرافیکی پیوند داد که نشان می دهد چگونه کلمات به کار رفته در جستجوی جستجو می توانند با مترادف و کلمات مرتبط جایگزین شوند در حالی که هنوز هم همان معنی را منتقل می کنند.

تصویر ارائه شده توسط گوگل در حال نمایش درخواست نمایش مترادف را می توان برای به روزرسانی جستجوی جستجو در حالی که معنی پرس و جو را یکسان نگه دارید.

این “گسترش جستجوی” مربوط به چیست ، برای یافتن صفحات وب که به این سوال پاسخ می دهند ، آیا آنها از کلمات دقیق در جستجوی جستجو استفاده می کنند یا خیر.

مقاله پیشنهادی  John Mueller از Google درمورد علامت گذاری Paywall مشاوره می دهد

فرقی نمی کند کسی از کلمه ماهیگیر یا ماهیگیر استفاده کند ، هر دو کلمه یک چیز را توصیف می کنند. با انجام جستجوی درخواست ، Google می تواند جستجوی خود را برای پاسخ مناسب گسترش دهد.

تبلیغات

ادامه خواندن در زیر

به طور کلی ، این نتایج نتایج جستجو را بهبود می بخشد.

اما در این مورد نیست.

بسیاری از کاربران در توییتر ابراز نارضایتی خود از نتایج جستجو که شامل کلمه “سرمایه داری” برای پرس و جو است که هیچ ارتباطی با سرمایه داری ندارد.

دنی سالیوان به این سوال از حساب رسمی Google SearchLiaison Twitter خود پاسخ داد.

توییت کردن:

وی افزود: “هنگام جستجو در Google ، به طور پیش فرض ما به طور خودکار هر مترادف و کلمات مرتبط را با آنچه درج شده است جستجو می کنیم ، زیرا این کار اغلب مفید است. دیروز ، سیستم های ما که این کار را انجام می دهند ، نگرانی های ما را مطرح کردند که ما عمداً اظهارات ایدئولوژیک می کردیم. این مورد نبود … “

به دنبال:

“اگر گوگل فقط اسنادی را که حاوی کلمات دقیق وارد شده در یک جستجو هستند ، بازگرداند ، از نمایش محتوای مربوطه غافل می شویم. به عنوان مثال ، “تغییر” همانطور که توسط یک جستجوگر استفاده می شود ممکن است با اسنادی که در مورد “جایگزینی” یا “تبادل” یا “تنظیم” صحبت می کنند مانند یک خالق نوشته شده باشد “…”

سپس:

وی افزود: “این نوع گسترش درخواست به طور مرتب اتفاق می افتد. اما در بعضی موارد ، ما می توانیم نتایج برتر برگردانده شده را در رابطه با اصطلاحات اصلی وارد شده تشخیص دهیم. در چنین مواردی ، ما به طور خودکار نشان می دهیم که یک گسترش گسترده تر در حال وقوع است و یک گزینه نادیده گرفته می شود … “

Google SearchLiaison سپس به مثالهای زیر پیوند داد:

مقاله پیشنهادی  Google ویژگی جدید داده ساختاری را در صفحه تخمینی حقوق دریافت می کند

نمونه هایی از گسترش جستجو در جستجوی Google

تصویر صفحه نمونه هایی از گسترش درخواست در جستجوی Google عکس صفحه نمونهای از جستجوی جستجو در جستجوی Google

گوگل سپس توضیح داد كه دلیل “سرمایه داری” در جستجوی مربوط به “سوسیالیسم” گنجانده شده است زیرا این دو كلمه “با هم ارتباط نزدیكی دارند”.

برخی ممکن است به طرز مشکوک احساس کنند سرمایه داری و سوسیالیسم با یکدیگر ارتباط نزدیکی ندارند بلکه با هم ارتباط گسترده ای دارند. و به همین دلیل ، بسیاری از کاربران از نتیجه جستجو که شامل سرمایه داری بود ، راضی نبودند.

Google بیشتر توضیح داد:

تبلیغات

ادامه خواندن در زیر

در پایان ، Google SearchLiaison حاکی از امکان استفاده از این بازخورد برای بهبود است.

آیا نتیجه جستجوی Google تعصب چپ را نشان می دهد؟

جستجوی GoogleLiaison توییت کرد که آنها از بازخورد برای بهبود سیستم های خود استفاده می کنند.

“به طور کلی ، این نوع بسط ها اغلب برای جستجوها مفید هستند. با این حال ، ما می دانیم که آنها همیشه عالی نیستند. به همین دلیل ما اطلاع می دهیم وقتی اتفاق گسترده ای رخ می دهد. و ما از بازخورد مانند این مورد استفاده می کنیم تا ببینیم آیا می توانیم سیستم های خودکار خود را بیشتر بهبود بخشیم. “

برخی تعبیر می كنند كه جستجوی “سوسیالیسم و ​​نژادپرستی” به عنوان شواهد تعصب چپ از گوگل است.

مقاله پیشنهادی  LinkedIn برترین متخصصان بازاریابی سال 2020 را فهرست می کند

Google می گوید که این الگوریتم گسترش جستجوی آنها است که مسئولیت پذیر است ، نه تعصب سیاسی.

تبلیغات

ادامه خواندن در زیر

با این حال ، با توجه به اینکه DuckDuckGo و بینگ نتایج مشابهی را نشان نمی دهند ، ممکن است به این نتیجه برسد که نتیجه جستجوی Google نتیجه ای رضایت بخش نباشد.