ویژگی وردپرس 5.6 برای تجربه Subpar حذف شد

وردپرس اعلام کرد که بخش Widgets Screen نسخه وردپرس 5.6 به نسخه 5.7 برگردانده می شود. این بعد از آن اتفاق می افتد که وردپرس تصمیم گرفت صفحه ناوبری را برای تمرکز بر ویژگی صفحه ویجت رها کند.

وردپرس 5.6 آخرین نسخه مهم برای سال 2020 است که برای دسامبر سال 2020 برنامه ریزی شده است.

اگرچه به نظر می رسد این یک شکست بزرگ برای از دست دادن دو ویژگی مهم باشد ، یک ویژگی بزرگتر نیز وجود دارد که در 5.6 بسته بندی شده است و این تغییر باعث می شود احتمال بیشتری وجود داشته باشد.

ویژگی صفحه نمایش ابزارک ها

ابزارک های وردپرس قسمت عمده ای از وردپرس است. بلوک ویجت برای وردپرس 5.6 آنقدر مهم بود که توسعه دهندگان در اوایل اکتبر 2020 تصمیم گرفتند صفحه ویرایش ناوبری را از وردپرس 5.6 حذف کنند تا تمرکز بیشتری بر روی پایان دادن به صفحه ویجت ها داشته باشند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

در کمتر از دو ماه تا انتشار وردپرس 5.6 ، تصمیم گرفته شد که صفحه ویجت ها را از نسخه بعدی حذف کرده و دوباره به وردپرس 5.7 فشار دهید.

مقاله پیشنهادی  Hulu راه اندازی شد مدیر تبلیغات بتا و اخبار بازاریابی دیجیتال این هفته [PODCAST]

وردپرس 5.7 در حال حاضر قرار است در مارس 2021 منتشر شود ، بنابراین این کار حدود پنج ماه دیگر به تیم وردپرس فرصت می دهد تا صفحه ویجت را برای ناشران آماده کند.

صفحه ابزارک به آماده بودن نزدیک نیست

در اعلامیه وردپرس عدم آمادگی برای تصمیم گیری در مورد حذف آن از نسخه 5.6 وردپرس ذکر شده است:

“در مرحله فعلی این پروژه ، بخش عمده ای از این كار انجام شده است ، اما آزمایش بیشتر متمركز نگرانی های قابل توجهی راجع به قابلیت استفاده كلی (از جمله سفارشی ساز تعاملات ، برخی از سردرگمی های بین مسدود کردن & ویجتهای قدیمی و UX تفاوت بین صفحه نمایش قدیمی و جدید). “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

نظرات انجمن توسعه وردپرس حاکی از آن است که صفحه ویجت ها وضعیت بسیار بدی دارند و قبل از اینکه بتوانند آن را به هسته وردپرس تبدیل کنند ، نیاز به توجه زیادی دارند.

یک توسعه دهنده اصلی آن را یک تجربه فرعی نامیده است:

“… تجربه subpar صفحه ویجت های جداگانه. همچنین بازدید از سفارشی ساز پس از افزودن بلوک به مناطق ویجت به دلیل نحوه نمایش و مدیریت بلوک ها در آن زمینه ، بسیار ناخوشایند است و کاربران باید بتوانند بین هر چیزی که برای آنها کار می کند آزادانه جریان داشته باشند ، مجبور به وارد شدن به یک یا موارد دیگر نشوند. دیگر بدون منفعت برای آنها.

بنابراین ، هنگامی که دوباره به این موضوع بازگشتیم ، بیایید توجه داشته باشیم که حفظ امنیت کاربران در اینکه می توانند سایت خود را با وردپرس به همان شکلی که می خواهند بدست آورند ، به معنای این نیست که مجبور به کار کردن در مورد آنچه که ما داده ایم ، هستیم. آنها “

یکی دیگر از توسعه دهندگان اصلی ، ابراز راحتی کرد که صفحه ویجت ها به عقب رانده می شوند.

“نفس راحتی می کشم ، زیرا صفحه ویجت جدید قبل از اینکه به هسته اصلی صفحه اصلی ویجت تبدیل شود ، نیاز به آزمایش بیشتری در طبیعت دارد. ما باید آن را با رابط کاربری ، جریان کاربر و عملکردهایی که در پلاگین گوتنبرگ آزمایش می کند ، به درستی کار کنیم. “

سومین توسعه دهنده اصلی در مورد تجربه “دمدمی مزاج” کاربر از بلوک ابزارک ها اظهار نظر کرد و موافقت کرد که زمان بیشتری لازم است:

“درست است ، ما به عنوان کاربر ، می خواهیم * همه چیز * تا حد ممکن WYSIWYG باشد. نوع “پیش نمایش فوری” Customizer به شما کمک می کند ، اما هنوز هم احساس دمدمی مزاجی و هک شدن می کند (و WYSIWYG بودن آن بسیار دور است). “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

آیا وردپرس 5.6 کاهش یافته است؟ نه واقعا.

آنچه قرار بود یک نسخه مهیج باشد که شامل یک صفحه ویجت جدید و یک ویرایشگر بلوک ناوبری است ، با از دست دادن هر دو ویژگی بیشتر کاهش می یابد.

مقاله پیشنهادی  ابزار آزمایش داده های ساختاری شاتر Google

خبر خوب این است که این تیم وردپرس را آزاد می سازد تا سازگاری وردپرس 5.6 با PHP 8 را که هم اکنون برای انتشار در 26 نوامبر سال 2020 برنامه ریزی شده است ، متمرکز کند.

استناد

اطلاعیه رسمی وردپرس را بخوانید

صفحه ابزارک در 5.6 حمل نمی شود