وردپرس گوتنبرگ 9.2 – ده ها مورد پیشرفت

وردپرس Gutenberg 9.2 در اینجا موجود است و همراه با یک راه حل امنیتی و بسیاری از پیشرفت ها ، گوتنبرگ را به روشی کاملاً پیشرفته برای ایجاد صفحات وب نزدیک می کند.

رفع امنیت

این راه حل امنیتی به شکل خاصی از حمله حمله می کند که به آن حمله Regular Expression Denial of Service (ReDoS) می گویند. حمله ReDos باعث می شود سرور بیش از حد از میزان استفاده از CPU استفاده کند و باعث توقف سرور شود.

تصویر Alt Text Fallback

تغییر قابل توجه بعدی ، افزودن بازگردانی متن alt برای زمانی است که هیچ متن alt مشخص نشده است. گوتنبرگ از عنوان به عنوان متن alt استفاده می کند.

مسلماً این یک راه حل ایده آل نیست زیرا این بدان معناست که صفحه خوان یک عبارت را دو بار تکرار می کند.

متن alt در حالت ایده آل باید توصیفی منحصر به فرد از تصویر باشد ، که باید متفاوت از آنچه در عنوان است.

با توجه به توضیحات:

“عنوان تصویر به عنوان متن alt تنظیم می شود که در آن هیچ کدام ارائه نشده باشد.”

پشتیبانی از زیرنویس های ویدیویی

Gutenberg 9.2 پشتیبانی از اضافه کردن زیرنویس های ویدیویی را اضافه می کند ، که یک ویژگی جالب است. فضای کاری رسانه ویدیویی اکنون شامل یک لیست کشویی است که گزینه ای برای افزودن زیرنویس را فراهم می کند.

بروزرسانی طراحی صفحه اطلاعات

نحوه ظاهر شدن پانل اطلاعات به روزرسانی شده است. پانل اطلاعات یک نمایش تغییر یافته از آمار سند فعلی است ، مانند تعداد کاراکترها ، کلمات و عناوین استفاده شده.

این یک بهبود UI است ، اما همچنین یک توقف تا ایجاد نسخه نهایی است.

عکس صفحه اطلاعات بهبود یافته

عکس صفحه پانل اطلاعاتی که ممکن است در تکرار بعدی گوتنبرگ تغییر کند

طراحی آن پانل اطلاعات نمای ستون ها است. نمایشگر نوع ستون به صورت افقی (از چپ به راست) و در مقابل نمایشگر مبتنی بر ردیف که عمودی تر است (بالا / پایین) است.

مقاله پیشنهادی  فیس بوک به کسب و کارهای کوچک با رویدادهای واقعی مجازی و اخبار بازاریابی دیجیتال در این هفته کمک می کند [PODCAST]

پانل اطلاعات هنوز در حال تغییر در طراحی است و قرار است در نهایت به روشی مبتنی بر ردیف تبدیل شود که از آن به عنوان نمای لیست یاد می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

در زیر تصویری از نسخه در حال توسعه صفحه اطلاعات وجود دارد.

عکس صفحه اطلاعات در حال توسعه

عکس صفحه نمایش کشویی پانل اطلاعات

جزئیات الگو وردپرس کشویی

همچنین یک لیست کشویی اطلاعات الگوی جدید وجود دارد که نام و شرح الگوی مورد استفاده را ارائه می دهد. به طور دقیق به عنوان “لیست کشویی اطلاعات بسیار اساسی الگو” توصیف شده است.

عکس صفحه نمایش کشویی اطلاعات بسیار اساسی الگو

عکس صفحه نمایش جزئیات الگوی جدید کشویی

پیشرفت های نسبتاً جزئی

تغییر نام “گزینه ها” به “تنظیمات”

این یک بهبود UI است که سیستم منوی نوار کناری را شفاف می کند ، جایی که دارای بخش های سطح بالایی از View ، Editor ، Tools و Options است ، و بخش Options به Preferences تغییر نام داده است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

پیشرفت های زیادی از این دست وجود دارد که من آنها را کنار می گذارم. آنها مهم هستند اما در سطح عملکرد قفل اتوماتیک در ماشین شما هستند.

بهبود طرح بندی های ستونی

این تغییر بهبود روند ایجاد طرح بندی های مبتنی بر ستون است. این توانایی ایجاد یک بلوک تک ستونی را اضافه می کند.

عکس صفحه از گزینه طرح تک ستونی تازه موجود

عکس صفحه ویرایش با انتخاب یک ستون جدید

توانایی افزودن یک بخش تک ستونی به یک طرح مهم است. این یک ویژگی مشترک در سازندگان وردپرس مانند Divi است. بنابراین یک مورد خوب برای Gutenberg است که توانایی آن را در ایجاد طرح بندی های زیبا وردپرس افزایش می دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

عکس صفحه از خروجی بخش طرح بندی تک ستونی

عکس صفحه ای از نمونه یک صفحه وب تک ستونی

با توجه به توسعه دهندگان وردپرس:

“این … ساخت طرح های مقاوم تر بر اساس ستون را آسان تر می کند. به جای اعتماد به تغییر بین استفاده از ستون ها و بلوک های گروه ، عملکرد تک ستون در یک بلوک Columns باعث می شود که طرح های جالب توجه آسان تر و سریعتر انجام شود. “

مقاله پیشنهادی  جان مولر گوگل درباره تغییرات اخیر در جستجو بحث می کند

گزینه های نوشتن بدون حواس پرتی

بهبود در “حالت کانون توجه” ایجاد محتوا که ابزار ویرایش را پنهان می کند ، که به بخشی که کار می کند ، یک کانون توجه می بخشد و جلوه های یک ظاهر طراحی شده را کاهش می دهد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این یک محیط ویرایش بدون حواس پرتی است که یک سازنده محتوا می تواند انتخاب کند.

عکس صفحه از نوشتن بدون حواس پرتی

عکس صفحه از حالت نوشتن بدون حواس پرتی

ارسال پیوند تصویر ویژه

این قابلیت را ایجاد می کند تا تصویر برجسته به پیوند مقاله تبدیل شود. این اسناد مشخص نیست که آیا این مربوط به بخشی است که مقالاتی را لیست می کند که یک تصویر برجسته می تواند یک عنصر قابل کلیک باشد.

اسناد GitHub برای این بخش شامل سوالی از اعضای دیگر تیم در این مورد است:

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

“تصویر برجسته به چه پیوند می خورد؟ پست؟ خود تصویر؟ آیا می توانم پیوند سفارشی خودم را بنویسم؟ “

و بحث در مورد افزودن گزینه هایی برای باز کردن تصویر برجسته در یک برگه جدید و افزودن ویژگی rel به پیوند وجود دارد.

در نهایت نتیجه گیری شد که کمترین ویژگی را اضافه کنید و در صورت نیاز نیاز به آنها اضافه کنید زیرا اضافه کردن ویژگی ها آسان تر از حذف ویژگی پس از کشف اضافی بودن آن است.

فرض منطقی این است که توانایی ایجاد پیوند یک تصویر برجسته برای بهبود UX برای بازدیدکنندگان سایت است که ممکن است بخواهند برای رفتن به یک مقاله بر روی یک عکس برجسته کلیک کنند.

مقاله پیشنهادی  HTTP یا HTTPS؟ چرا به یک سایت امن احتیاج دارید

صفحه ابزارک

صفحه ویجت ها دارای پیشرفت های افزایشی زیادی هستند ، از جمله پیشرفت های دسترسی. بهبود دسترسی افزودن برچسب های معنادار به نشانه های ARIA برای توصیف بیشتر آنها است.

طبق صفحه GitHub:

“این روابط عمومی کوچک با عبور از برچسب های خاص به جای استفاده از پیش فرض ها ، نام های معناداری برای نشانه های ARIA در صفحه جدید ابزارک ها ارائه می دهد.”

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

API های جدید و ویژگی های آزمایشی

فراتر از موارد اضافی افزایشی و مهم فوق ، موارد فنی بیشتری مانند ساخت صریح پشتیبانی از سمت سرور ، بیشتر در موارد بهبود نوع هود وجود دارد.

بهبودهای “آزمایشات” بر Query Block و Site Editor تأثیر می گذارد. آنها به طور کلی UI هستند و ویژگی های رابط کاربری بلوک را بهبود می بخشند و گزینه های اساسی اما مهمی مانند افزودن “پشتیبانی از انواع پست سفارشی در بلوک Query” را اضافه می کنند.

به طور مشابه ، بخش “آزمایشات” ویرایشگر سایت دارای پیشرفت هایی مانند افزودن گزینه تعویض صفحه و تعویض الگو به صفحه پیمایش است.

عکس صفحه تعویض کننده صفحه Gutenberg 9.2

رفع اشکال ، عملکرد و مستندات

Gutenberg 9.2 با ده ها رفع اشکال ، چند مورد در زیر عملکرد هود ، موارد اضافی به اسناد و مدارک و رفع کیفیت کد ارائه می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

به طور کلی ، این پیشرفت ها درمورد تبدیل گوتنبرگ به روشی مناسب برای ایجاد وب سایت های وردپرس است.

تعدادی از موارد اضافی مواردی است که قبلاً در سازندگان صفحه شخص ثالث مدرن موجود است. بنابراین به نوعی وردپرس در حال جبران کردن است. با این وجود ، این پیشرفتی است که به سمت روند مدرن ویرایش سایت انجام می شود.

استناد

اطلاعیه رسمی وردپرس

چه چیزهای جدیدی در گوتنبرگ وجود دارد؟ (21 اکتبر)