نحوه و چرا استفاده از خدمات CDN برای وردپرس: یک راهنمای کامل

خواه تازه وارد سئو وردپرس باشید یا سالهاست که این کار را انجام می دهید ، احتمالاً نام شبکه های تحویل محتوا (CDN) را شنیده اید.

CDN ها می توانند ابزاری قدرتمند برای سایت های وردپرسی باشند. در واقع ، برخی از متخصصان جستجوگرها آنها را یکی از موارد ضروری می دانند.

در این ستون ، همه مواردی را که باید در مورد انتخاب ، راه اندازی و پیکربندی CDN برای وب سایت وردپرس خود بدانید پیدا خواهید کرد.

خلاصه: CDN چیست؟

CDN مجموعه ای از سرورهای لبه است که به طور معمول در چندین مکان در سراسر جهان قرار دارند. آنها پرونده ها را از وب سایت شما پنهان می کنند تا سرعت بارگذاری را برای کاربران بهبود ببخشند و بیشتر مزایای امنیتی نیز دارند.

در این راهنماها می توانید با اصول شبکه های ارائه محتوا بیشتر آشنا شوید:

قبل از اینکه در ادغام یک شبکه تحویل محتوا با سایت وردپرس خود کاوش کنید ، توصیه می کنم دو مقاله فوق را مطالعه کنید تا درک کاملی از نحوه کار CDN داشته باشید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

چرا CDN ها برای وردپرس مفید هستند؟

در حالی که وردپرس پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است و در بین اکثر متخصصان سئو مورد علاقه است ، اما بدون نقص نیست.

بسیاری از تم های وردپرس بیش از حد متورم شده اند و دارای سرعت بارگیری و مشکلات امنیتی هستند.

برای روشن شدن ، CDN ها هستند نه رفع دائمی و نه بند برای سرعت بار و مسائل امنیتی.

هنوز باید کار را انجام دهید تا آنجا که ممکن است مشکلات فنی SEO را برطرف کنید.

در عوض ، CDN ها می توانند برای افزایش انباشته فناوری وب سایت شما استفاده شوند.

اگر تلاش کرده اید که عملکرد سایت وردپرس خود را بهبود ببخشید و می خواهید آن را به سطح بالاتری برسانید ، در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که CDN ها یک گزینه عالی برای شما هستند.

1. CDN ها ویژگی های امنیتی بهبود یافته را برای وردپرس ارائه می دهند

از نظر ماهیت ، وردپرس مستعد نقص امنیتی است. اما با اصلاحات مناسب می توان از آن ایمن شد.

بسیاری از ارائه دهندگان CDN ویژگی های امنیتی فوق العاده ای را به طور خاص برای سایت های وردپرسی ارائه می دهند ، مانند:

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

 • محافظت از صفحه ورود به سیستم شما: CDN ها مانند Cloudflare قوانین پیشرفته فایروال را ارائه می دهند که می توانند برای محافظت از صفحه ورود شما پیکربندی شوند.
 • مسدود کردن حملات xmlrpc.php: علاوه بر حملات صفحه ورود ، حملات xmlrpc.php یکی از رایج ترین حملات به سایت های وردپرسی است. می توانید در اکثر CDN ها قوانین فایروال مشابه صفحه قبل را تنظیم کنید تا ترافیک به آن مسیر مسدود شود.
 • حفاظت از DDoS: Cloudflare محبوب ترین انتخاب برای حفاظت از DDoS (انکار سرویس بدون توزیع) است ، اما بسیاری از CDN های مدرن از حفاظت عالی DDoS برخوردار هستند. حملات DDoS در اکثر سایت های وردپرس SMB و اواسط بازار نادر است ، اما داشتن این محافظت می تواند آرامش خاطر را ایجاد کند.
 • گواهینامه های SSL رایگان: اکنون اکثر CDN های مدرن گواهی SSL رایگان ارائه می دهند که برای هر وب سایت وردپرسی ضروری است.
 • قوانین تنظیم شده فایروال از پیش پیکربندی شده: بسیاری از CDN ها با تمرکز بر امنیت قوانین فایروال ویژه وردپرس را ارائه می دهند. این برای کاربران وردپرس غیر امنیتی که از تهدیدهای بیرونی به آرامش خاطر نیاز دارند بسیار عالی است.
مقاله پیشنهادی  اینستاگرام امکان جستجو با کلمه کلیدی را امکان پذیر می کند

بسیاری از CDN ها امنیت را ارائه می دهند ، اما یافتن موردی که تعادل مناسب اتوماسیون وردپرس را ارائه دهد بدون اینکه سفارشی سازی شما را خدشه دار کند ، مهم است.

2. بهبود سرعت سایت برای وردپرس

بهبود سرعت سایت یکی از دلایل اصلی انتخاب وردپرس برای CDN است.

توانایی ذخیره و انتقال محتوای خود به بازدیدکنندگان وب سایت خود برای افرادی که به دنبال بهبود امتیازات Core Web Vital خود هستند بسیار مهم است.

علاوه بر این ، تقریباً همه CDN ها اکنون از Brotli ، یک فناوری فشرده سازی فایل که توسط Google توسعه یافته است ، بهره می برند.

3. Downtime Reducer

در صورت خراب شدن سرور اصلی شما ، بسیاری از شبکه های تحویل محتوا پشتیبانی از زمان به موقع وب سایت را ارائه می دهند.

این کار با ارائه آخرین نسخه حافظه پنهان سایت WordPress شما به بازدیدکنندگان تا زمانی که وب سرور اصلی شما بصورت آنلاین بازگردد.

چه چیزی را باید در CDN وردپرس جستجو کرد

در اینجا بهترین ویژگی ها و توابع برای جستجوی در CDN برای سایت وردپرس شما وجود دارد:

ادغام از طریق میزبان فعلی شما

قبل از شروع جستجوی CDN ، با میزبان فعلی وردپرس خود تماس بگیرید. بسیاری از میزبانان مدرن وردپرس CDN داخلی را از طریق شرکای مختلف ارائه می دهند.

بدانید که آنها از چه کسانی استفاده می کنند و قابلیت ها و ویژگی ها را با یکدیگر مقایسه کنید اطمینان حاصل کنید که علاوه بر ذخیره لبه ، از آن ویژگی های امنیتی نیز برخوردار هستید.

چند سرور Edge دارند

تجزیه و تحلیل وب سایت خود را بررسی کنید و بدانید که بیشترین میزان بازدید شما از کجا ناشی می شود.

مقاله پیشنهادی  آنها امروز برای سئو چقدر مهم هستند؟

مکان های ترافیک خود را با مکان های سرور لبه CDN مقایسه کنید تا ببینید نزدیک هستند یا خیر.

تنظیمات وردپرس را از قبل تنظیم کنید

از آنجا که وردپرس پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است ، بسیاری از شبکه های تحویل محتوا پیکربندی های از پیش تعیین شده مخصوص وردپرس را دارند. با این حال ، همه آنها این کار را نمی کنند.

بدانید که آنها برای چه چیزی بهینه سازی می کنند و آنها را با CDN های دیگر مقایسه کنید.

آیا افزونه ای ارائه می دهند؟

در حالی که من معمولاً سعی می کنم افزونه های سایت وردپرس را کاهش دهم ، داشتن افزونه برای CDN می تواند واقعاً مفید باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

افزونه های CDN می توانند به همگام سازی تنظیمات وردپرس شما کمک کنند تا به بهینه سازی خودکار پلت فرم کمک کند و حتی به شما امکان می دهد حافظه پنهان CDN خود را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود پاک کنید.

آسیب پذیری گذشته است؟

شما بدون تحقیق در مورد تاریخچه یادآوری آن نخواهید خرید (امیدوارم).

چرا با CDN خود آرام می شوید؟ اطمینان حاصل کنید که CDN مورد نظر خود را تحقیق کرده اید تا مطمئن شوید که سابقه آسیب پذیری ندارند.

نحوه تنظیم CDN برای وردپرس

قبل از اینکه به مراحل بهینه سازی سرگرم کننده برویم ، باید اطمینان حاصل کنیم که CDN خود را به درستی برای وردپرس تنظیم کرده اید.

ما می توانیم این کار را در چند مرحله سریع انجام دهیم:

 1. برای CDN خود ثبت نام کنید.
 2. پس از ثبت نام در CDN ، آنها سرورهای نام جدید یا CNAME را به شما ارائه می دهند که باید به ثبت فعلی خود اضافه کنید. بیشتر CDN ها به عنوان DNS عمل می کنند و شما را ملزم به استفاده از سرورهای نام آنها می کند. با این حال ، برخی به شما امکان استفاده از CNAME را می دهند.
 3. پس از اتمام انتشار DNS در CDN جدید ، می توانید CDN خود را راه اندازی کنید.
 4. اگر CDN شما افزونه وردپرس را ارائه می دهد ، توصیه می کنم بررسی های موجود در آن را بررسی کرده و در صورت ایمن بودن بررسی ها آن را نصب کنید.

خودشه! CDN شما همه تنظیم شده است و شما آماده اید که برای سایت وردپرس خود را بهینه کنید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

نحوه بهینه سازی CDN برای وردپرس

این قسمت جالب است …

ما در حال حاضر برای اطمینان از سریع و ایمن بودن CDN شما ، اقدامات پیشرفته ای را برای کار CDN شما انجام خواهیم داد:

 • بهینه سازی خودکار وردپرس را فعال کنید: اگر CDN شما پیشرفت های خاص وردپرس را ارائه می دهد ، پیش بروید و ابتدا آنها را فعال کنید.
 • فعال کردن Brotli: مطمئن شوید Brotli در وب سایت شما فعال باشد. این فناوری فشرده سازی می تواند تفاوت زیادی با سرعت سایت شما ایجاد کند.
 • HTML / CSS / JS را کم کنید: این در حال تبدیل شدن به یک ویژگی استاندارد برای اکثر CDN ها است و توصیه می کنم آن را با احتیاط فعال کنید. پس از فعال شدن ، مطمئن شوید که صفحات وب شما همچنان به درستی کار می کنند.
 • صفحه ورود وردپرس امن: به صفحه قوانین فایروال بروید – قسمت “URI” ، مقدار “/wp-login.php” و عمل “JS Challenge” را ایجاد کنید. اکنون یک صفحه محافظت از JS دارید که می تواند به شما در کاهش حملات ربات در صفحه ورود شما کمک کند.
برای محافظت از صفحه ورود به وردپرس خود ، این قوانین را در Cloudflare وارد کنید.
صفحه محافظت Cloudflare js. در صورت ورود صحیح ، Cloudflare این صفحه چالش JS را اضافه می کند.
 • مسدود کردن حملات xmlrpc.php: با استفاده از همان قانون فایروال مانند بالا ، به جای مسدود کردن صفحه ورود ، xmlrpc.php را مسدود کنید.
 • با Rocket Loader مراقب باشید: اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، مراقب Rocket Loader باشید. این می تواند با سرعت سایت پیشرفت های بزرگی ایجاد کند ، اما من همچنین در برخی از وب سایت های وردپرس عملکرد آن را شکسته ام. با احتیاط و آزمایش استفاده کنید ، آزمایش کنید ، آزمایش کنید!
 • HTTP / 2 یا HTTP / 3 را فعال کنید: پروتکل HTTP / 2 با تجزیه و تحلیل HTML وب سایت شما برای تعیین ترتیب بهینه بارگذاری دارایی ها برای بهترین عملکرد ممکن کار می کند. اگر نگران این هستید که چگونه این ممکن است بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارد ، می توانید مطمئن باشید که Googlebot می تواند با پروتکل HTTP / 2 خزنده شود.
 • فعال کردن بهینه سازی تصویر: بسیاری از CDN ها برای کمک به فشرده سازی تصاویر و حتی تبدیل آنها به WebP ، خدمات بهینه سازی تصویر را ارائه می دهند.
مقاله پیشنهادی  کدام یک برای سئو تجارت الکترونیکی بهتر است؟

3 افکار نهایی در مورد بهینه سازی وردپرس با CDN

شبکه های تحویل محتوا ابزاری قدرتمند برای سایت های وردپرسی است و قطعاً باید در پشته فناوری وب شما در نظر گرفته شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

هنگام تنظیم CDN برای سایت وردپرس خود ، مطمئن شوید:

 1. برای مقایسه نتایج ، سرعت سایت را قبل و بعد آزمایش کنید.
 2. عملکرد وب سایت خود را آزمایش کنید.
 3. عملکرد را در سیستم عامل CDN خود کنترل کنید تا ببینید چه چیزی را از دست داده اید.

منابع بیشتر:


اعتبار تصویر

تمام تصاویر صفحه گرفته شده توسط نویسنده ، ژوئن 2021