نحوه ساخت سایت وردپرس در 24 ساعت

وردپرس یک پلتفرم خارق العاده برای ساختن وب سایتهای در حال پرواز است که برای راه اندازی و راه اندازی زمان کمی برای توسعه لازم نیست.

علاوه بر این ، وردپرس از قابلیت شخصی سازی فوق العاده ای برخوردار است ، از امکان شخصی سازی کامل موضوع خود ، تا یافتن پلاگین هایی که قابلیت انجام هر کاری را که شما می خواهید ، دارند.

لیستی از آنچه می توانید برای شخصی سازی وردپرس انجام دهید بی پایان است و به طور کلی فقط به تخیل شما محدود می شود.

برای مدیریت اشتراک خبرنامه خود می توانید افزونه خبرنامه را نصب کنید. می توانید افزونه های تجزیه و تحلیل را نصب کنید که بصورت یکپارچه با وردپرس و Google Analytics ادغام شوند.

سایر افزونه های وردپرس به شما امکان می دهند SEO خود را مانند برچسب های عنوان ، توضیحات متا و کلمات کلیدی متای خود شخصی سازی کنید.

با این وجود ، برخی از افزونه ها به شما امکان می دهند برچسب های noodp و noydir اضافه کنید و به اندازه کافی در عملکرد آنها فرو رفته و امکان کنترل کامل noindex / nofollow را در صفحات منفرد فراهم کنید.

1. یک نام دامنه خوب انتخاب کنید

این باید بدون گفتن باشد ، اما انتخاب نام دامنه خوب نیمی از تلاش برای ایجاد یک وب سایت خوب است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

یک نام دامنه خوب باید به طور کلی باشد:

 • کوتاه.
 • گیرنده
 • تجارت خود را توصیف کنید.
 • مربوط به کلمات کلیدی
 • مربوط به مارک شما.

نام دامنه کوتاه عموماً به عنوان نام دامنه ای تعریف می شود که سه کلمه یا کمتر باشد. در حالت ایده آل دو کلمه یا کمتر.

این کلمات باید سه حوزه را دربرگیرند: مارک تجاری ، صنعت شما ، کلمات کلیدی شما.

اکنون ، اگر به تازگی یک سایت شرکتی ایجاد می کنید ، نام دامنه شما به دلایل فرزندان باید یک نام دامنه مارک دار باشد.

اگر نام دامنه خود را “JohnsWebsiteRUS.com” ایجاد کنید ، به راحتی نمی توانید سایت خود را بفروشید. بنابراین ، این ملاحظه باید وارد عمل شود.

اکنون لازم به ذکر است: به روزرسانی دقیق نام دامنه مطابقت با نام دامنه با عبارات دقیق مطابقت دارد.

در استفاده از عبارات کلیدی کلیدی مطابقت دقیق به عنوان نام دامنه مراقب باشید. ممکن است چند ماه با آن کنار بیایید ، اما در نهایت انتخاب دوباره شما را آزار خواهد داد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

2. یک میزبان خوب انتخاب کنید

نحوه ساخت سایت وردپرس در 24 ساعت

انتخاب یک میزبان وب خوب برای وردپرس چندین چالش را به همراه دارد. یک میزبان وب باید به زرادخانه وب سایت شما اضافه شود.

مواردی مانند وب سایت های اضافی ، پهنای باند یا مواردی مانند کنترل پنل WHM نمی توانند معامله گر باشند (و باید باشند). میزبانی را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد و به شما امکان می دهد پهنای باند ماهانه خود را در صورت لزوم ارتقا دهید.

هنگامی که بازدید بیشتری به سایت خود وارد می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که میزبان شما راهی برای ارتقا that آن پهنای باند دارد.

تقریباً هیچ چیز بدتر از بدست آوردن هزاران بازدید کننده در ماه نیست که فقط متوجه می شوند وب سایت شما به دلیل کمبود پهنای باند ناگهان از کار افتاده است.

همچنین مطمئن شوید که میزبان شما امنیت لازم را به شما می دهد. این کار به شما کمک می کند تا آسوده خاطر باشید ، زیرا می دانید که لحظه ای هک نخواهید شد.

درباره امنیت وردپرس بیشتر بدانید: 10 نکته برای ایمن نگه داشتن سایت وردپرس.

برای این آموزش ، ما فرض می کنیم که شما یک میزبان وب Linux با ترکیب CPANEL + WHM به عنوان پشته میزبان خود انتخاب کرده اید.

پیاده سازی ها و انواع میزبان های دیگری نیز وجود دارد اما برای اهداف این مقاله ، این همان چیزی است که ما از آن استفاده می کنیم.

3. وب سایت موجود خود را ثبت کنید

نحوه ساخت سایت وردپرس در 24 ساعت

در اینجا ، می توانید بفهمید که می خواهید دوباره کار را شروع کنید یا نه. اگر وب سایت موجود شما بسیار وحشتناک است و می خواهید از ابتدا شروع کنید ، من کاملا آن را دریافت می کنم. من هم نمی خواهم آن سایت را به نمونه کارهایم اضافه کنم!

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

به وب سایت موجود خود نگاهی بیندازید و بفهمید چه چیزی را می خواهید نگه دارید و چه چیزی را می خواهید دور بیندازید.

مقاله پیشنهادی  افزونه پیام رسان فیس بوک برای وب سایت ها به روزرسانی عمده ای را دریافت می کند

بسته به آنچه در این مرحله کشف می کنید ، انجام یک انتقال وب سایت کامل که بیش از 24 ساعت طول خواهد کشید و از حوصله این مقاله خارج است ، ضروری است.

4. وردپرس را بارگیری کنید

به WordPress.org بروید و فایلهای نصب شده را برای WordPress بارگیری کنید. پس از بارگیری ، می توانید فایل ها را از حالت فشرده خارج کنید.

سپس ، وارد میزبان وب خود شوید. پرونده ها را بارگذاری کنید. می توانید فایل ها را در هر مکانی که می خواهید در وب سایت اضافه کنید.

اگر می خواهید آنها را در پوشه اصلی بارگذاری کنید و کل سایت خود را بر اساس وردپرس قرار دهید ، این کار انجام می شود.

اگر ترجیح می دهید فقط بخشی از سایت شما که از یک زیر دامنه میزبانی می شود نسخه وردپرس باشد ، این نیز امکان پذیر است.

5. یک پایگاه داده MySQL ایجاد کنید

نحوه ساخت سایت وردپرس در 24 ساعت

قبل از اقدام به نصب وردپرس ، ایجاد یک پایگاه داده MySQL در Cpanel ضروری است. بدون یک پایگاه داده MySQL ، نصب وردپرس شما هیچ کاری ندارد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

برای ایجاد یک پایگاه داده جدید با MySQL Database Wizard ، اسناد را در اینجا دنبال کنید (یا در صورت داشتن پرونده های راهنمای میزبان خود ، آنها را دنبال کنید).

مطمئن شوید که نام کاربری و رمز ورود خود را برای پایگاه داده SQL برداشته اید. ما در مراحل بعدی از آنها استفاده خواهیم کرد.

نیاز به دانستن: هنگام ایجاد نام کاربری و رمز عبور خود ، جادوگر پایگاه داده MySQL معمولاً یک نام کاربری با نام پایگاه داده + کاربر مانند این ایجاد می کند: user_databasename.

بنابراین ، نام کاربری_db1 نام کاربری کاملی است که شما هنگام تغییر wp_config.php استفاده می کنید. نگران نباشید – ما فقط در یک لحظه به آن خواهیم رسید.

6. وردپرس را در 15 دقیقه نصب کنید

قبل از اینکه با نصب وردپرس جلو بروید ، تغییراتی در فایلهای نصب وردپرس وجود دارد.

اول از همه ، لازم است که در wp_config.php تغییراتی ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که نصب شما کار می کند. بدون این تغییرات ، نصب شما با مشکل روبرو خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید که موارد موجود در پرونده wp-config.php همه به ترتیب خاصی هستند. این سفارش مهم است و اگر تغییراتی ایجاد کنید و نمی دانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید مشکلاتی را در نصب خود وارد کنید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با استفاده از راه حل FTP خود ، بیایید به wp-config-sample.php برویم. ما باید این فایل را مجدداً به wp-config.php تغییر نام دهیم تا پرونده کار کند.

در مرحله بعدی ، ما می خواهیم برخی از موارد موجود در پرونده را تغییر دهیم: نام پایگاه داده ، نام کاربری پایگاه داده ، رمز عبور پایگاه داده و میزبان پایگاه داده.

آن مورد نیاز به دانستن را که در آخرین مرحله در مورد آن بحث کردیم به خاطر دارید؟ که در اینجا اعمال می شود.

بنابراین نام پایگاه داده شما نام کامل پایگاه داده ای است که ایجاد کرده اید.

نام کاربری پایگاه داده “username_db1” خواهد بود. رمز ورود خود را وارد کنید

اکنون ، میزبان پایگاه داده توسط ارائه دهنده میزبانی شما تنظیم شده است. لازم است با پشتیبانی آنها تماس گرفته و این اطلاعات را برای آن مورد wp-config.php بدست آورید.

برای جزئیات بیشتر ، در اینجا اسناد رسمی ویرایش wp-config-sample.php وجود دارد.

اکنون که wp-config-sample.php را تغییر نام دادیم و اطلاعات پایگاه داده خود را وارد کردیم ، وقت آن است که به آدرس نصب اصلی برویم و نصب را ادامه دهیم.

در عرض چند ثانیه ، شما باید یک صفحه خوش آمدید داشته باشید که نشان می دهد ، “تبریک می گویم! وردپرس اکنون نصب شده است. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

کل این فرایند باید در کل 5-10 دقیقه طول بکشد.

برخی از نکات نگهداری: برای جلوگیری از هک شدن هکرها به قسمت آخر ، می خواهید فهرست مدیر خود را در سایت خود تغییر دهید. علاوه بر این ، استفاده از رمزهای عبور قوی مانند “7 $ 192 ^ 98asv097! @ # E41” فقط برای امنیت توصیه می شود.

لطفاً از کلمه “گذرواژه” یا سایر اطلاعات قابل شناسایی آسان برای حدس زدن به عنوان رمز عبور وردپرس خود استفاده نکنید. بهتر است در ابتدا دقیق و کمی محتاط باشید تا بعداً متاسف شوید.

7. یک تم خوب پیدا کنید

نحوه ساخت سایت وردپرس در 24 ساعت

اکنون که وردپرس نصب شده است ، یافتن موضوع خوب برای پروژه مهم است.

یافتن یک موضوع خوب به این معنی است که:

 • این نیازهای ما را برآورده می کند.
 • به طور کلی سبک است و سریع بارگیری می شود.
 • دارای HTML معتبر همراه با CSS معتبر است.
 • این شامل سازگاری نه تنها با محبوب ترین افزونه ها ، بلکه با اکثر افزونه هایی که قصد استفاده از آنها را دارید نیز می باشد.
 • این شامل پشتیبانی با کیفیت بالا همراه با مستندات کامل است.

هنگامی که موضوعی را که دوست دارید پیدا کردید ، باید مواردی مانند قابلیت تنظیم آن ، نیازهای شما ، اینکه آیا از موضوع بیشتر نخواهید شد یا نه ، و همچنین ادغام با رنگ های برند خود را بررسی کنید.

اکنون تقریباً هر موضوعی به شما امکان تغییر رنگ پس از نصب را می دهد ، بنابراین در ابتدا زیاد نگران این قسمت نخواهم بود.

هنگام یافتن یک موضوع ، به یاد داشته باشید که می توانید در مورد قابلیت تنظیم موضوع و سازگاری آن با افزونه ها مراقب باشید.

8. تم را نصب کنید

وقتی موضوع خود را پیدا کردید ، معمولاً بارگیری فایلها ، استخراج فایلها و بارگذاری آنها در سرور یک مسئله ساده است.

سپس می توانید به درون مضامین وردپرس رفته و موضوع را به موضوع جدید تغییر دهید تا بتوانید آن را آزمایش کنید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

9. تم خود را سفارشی کنید

با بررسی سفارشی سازی موضوع خود ، مهم است که بتوانید همه موارد را سفارشی کنید. سطوح مختلف سفارشی سازی در دسترس است که می تواند تلاش وب سایت شما را خراب کند یا از بین ببرد.

اگر موضوعی دارید که به شما اجازه نمی دهد محتوای خود را با برنامه نویسی خود شخصی سازی کنید ، یا مجبورید کد را به گونه ای تنظیم کنید که از برنامه نویسی استفاده شده در موضوع تقلید کند ، بنابراین موضوع به خوبی کدگذاری نشده است.

بعداً با سازگاری بین کراس پلت فرم و نمایش متقابل می توانید با این مشکل روبرو شوید.

یک موضوع نباید کاری را که می توانید با سایت خود انجام دهید محدود کند. درعوض ، باید به افزایش تلاش های وب سایت شما و سهولت کار کمک کند.

اگر به هر دلیلی متوجه شدید که موضوع شما به شما اجازه نمی دهد آنچه را که می خواهید به انجام برسانید ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که موضوع دیگری پیدا کنید. قبل از اینکه به جلو بروید ، مرحله 7 را دوباره مرور کنید و مطمئن شوید که موضوع شما با اهداف پروژه شما متناسب باشد.

اگر متوجه شدید که مضامین موجود کاری را که می خواهید وب سایت شما انجام دهد انجام نمی دهند ، ممکن است لازم باشد که به سراغ توسعه تم سفارشی بروید که ممکن است بیش از 24 ساعت طول بکشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

در اینجا چند آموزش خوب در مورد نحوه ایجاد تم های وردپرس سفارشی آورده شده است.

10. پلاگین های خوب را پیدا و نصب کنید

یافتن پلاگین های خوب برای اطمینان از این که نه تنها عملکرد مورد نیاز را دارید ، بلکه عملکرد پیشرفته را به راحتی انجام می دهید ضروری است.

از پلاگین های SEO گرفته تا افزونه های خبرنامه و تجزیه و تحلیل ، از سازگاری موضوع خود مطمئن شوید.

برخی از افزونه های مورد علاقه من برای استفاده عبارتند از:

 • تغییر مسیر (برای اجرای 301 تغییر مسیر به روش آسان).
 • پلاگین Yoast’s SEO (برای اجرای همه اصول SEO به راحتی).
 • خبرنامه های آزمایشی (ایجاد و مدیریت آسان خبرنامه ها به همراه اشتراک خبرنامه).
 • Google XML Sitemaps (برای اجرای آسان نقشه های XML Sitemap در سایت های وردپرسی).
 • W3 Total Cache (برای کوچک سازی ، بهینه سازی سرعت).
 • Disqus Comment System (یک سیستم نظر پرکاربرد در سراسر وب).
 • افزونه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی (اگر قبلاً بخشی از موضوع شما نبوده اند).
 • افزونه های تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی (برای تجزیه و تحلیل اجتماعی).

11. پیکربندی اصول SEO

ساختار پیوند ثابت

به منظور پیاده سازی SEO موثر ، اولین چیزی که باید تغییر کند ، ساختار ثابت های شما است. این تنظیمات را می توانید در زیر پیدا کنید تنظیمات> پیوندهای ثابت.

من ترجیح می دهم از ساختار لینک ثابت زیر استفاده کنم: domainname.com/category/postname/ که دسته شامل دسته پست وبلاگ (کلمات کلیدی بهینه شده برای کانونی موضوعی وبلاگ شما) و سپس یک نام پست الکترونیکی غنی از کلمات کلیدی.

مقاله پیشنهادی  Microsoft Bing 5 نسخه جدید را برای نتایج جستجو ارائه می دهد

اگر می خواهید این دسته را مانند توصیه شده در بالا وارد کنید ، انتخاب کنید ساختار سفارشی و از موارد زیر استفاده کنید: /٪ category٪ /٪ postname٪ /.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگر مدتی سایت خود را داشته باشید ، احتمالاً پیوندهایی در محل خود دارید. وحشت نکنید!

وردپرس به طور خودکار هدایت ها را برای شما انجام می دهد بنابراین نیازی نیست که آنها را به صورت دستی تنظیم کنید.

تنظیمات معمول برای وردپرس.

تغییر از WWW به غیر WWW

این گزینه را در زیر خواهید یافت تنظیمات> عمومی.

لازم است کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که می خواهید سایت شما به چه صورت نمایش داده شود: WWW یا غیر WWW.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگر یک سایت موجود را به وردپرس منتقل می کنید ، توصیه می کنم از URL سایت موجود استفاده کنید. تغییر در WWW از غیر WWW در این مورد فقط ضرر بیشتری نسبت به منافع دارد و در نتیجه می توانید مشکلات جدی عملکرد SEO را معرفی کنید.

تنظیمات وردپرس برای عنوان سایت ، عنوان و آدرس.

مطمئن شوید که به موتورهای جستجو اجازه می دهید سایت خود را نمایه سازی کنند

اگر این را پیکربندی نکنید ، این یک biggie است و می تواند منجر به مشکلات عملکرد SEO شود. این تنظیم را می توانید در پیدا کنید تنظیمات> خواندن> قابلیت مشاهده موتور جستجو.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

به طور معمول ، این جعبه علامت گذاری می شود. برای اینکه بتوانید به طور کامل سایت خود را جستجو کنید ، همیشه مطمئن شوید که علامت این جعبه برداشته نشده است.

بررسی قابلیت مشاهده موتور جستجو.

سرعت سایت

Speed ​​پادشاه است و می تواند عملکرد وب سایت شما را ایجاد کند ، یا به خصوص در مواردی که مربوط به تبدیل است ، عملکرد شما را خراب کند.

بررسی کنید که چگونه می توانید موضوع خود را تسریع کنید. ترجیح داده می شود که هرچه بیشتر تماس با سرور حذف شود.

اگر 15 پرونده CSS در قالب خود دارید ، در نظر بگیرید که آنها را به 1-3 پرونده CSS متراکم کنید. همین مورد در پرونده های JS صدق می کند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگر 15 پرونده JS به عنوان بخشی از موضوع خود دارید ، یا به دنبال تم خوب بهینه شده دیگری بگردید و یا آنها را به صورت دستی حداکثر در 1-3 فایل متراکم کنید.

علاوه بر این ، نصب افزونه WP Total Cache می تواند با ارائه صفحات ذخیره صفحه ، ذخیره پایگاه داده ، ارائه گزینه های کوچک سازی و ادغام با طیف وسیعی از CDN ها (شبکه های تحویل محتوا) ، به سرعت شما در سایت کمک کند. .

حتماً از Noindex استفاده کنید ، صفحات بایگانی را دنبال کنید و بایگانی هایی را که نیازی ندارید غیرفعال کنید

صفحات بایگانی سلطان محتوای تکراری در وردپرس هستند. آنها می توانند سایتی ایجاد یا خراب کنند ، خصوصاً وقتی سایت به صدها صفحه می رسد.

شما نمی خواهید این سردرد را در آینده برطرف کنید.

اکنون تنظیم این اصول اولیه SEO به شما کمک می کند تا تلاش های بهینه سازی شما آسان تر شود. این تنظیم را می توانید در افزونه Yoast’s SEO در زیر پیدا کنید: Yoast> عناوین و متاها> سایر موارد. تنظیماتی را که می گوید “زیرصفحه های بایگانی Noindex” را انتخاب کنید.

علاوه بر این ، من توصیه می کنم برچسب های روبات متا NOODP و NOYDIR را در کنار سایت اضافه کنید. این برچسب ها از استفاده خودکار گوگل و سایر موتورهای جستجو از توضیحات DMOZ و Yahoo Directory جلوگیری می کند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

برای کسانی که ادغام کلمات کلیدی متا را ادامه می دهند ، پیشنهاد می کنم “استفاده از برچسب کلمات کلیدی متا” را نیز در اینجا بررسی کنید.

تنظیمات SEO وردپرس.

ساخت سایت وردپرس آسان است. ساخت سایت صالح که به نظر می رسد مانند برندی است که می خواهید با آن تجارت کنید ، کمتر از 24 ساعت طول می کشد.

با این وجود ، ایجاد حضور آنلاین عالی که باعث ایجاد ترافیک به طور مداوم شود ، مدت زمان بیشتری طول می کشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

بنابراین با آن بازی کنید. خلاقیت خود را افزایش دهید. ببینید چه چیزی می توانید بیاورید

با آزمایش و آزمایش ما حقیقتاً راه درست را از طریق SERP ها پیدا می کنیم.

منابع اضافی:

نحوه ایجاد سایت وردپرس در 24 ساعت


اعتبار تصویر: پائولو بوبیتا