دستور اجرایی ترامپ ممکن است وبلاگ ها ، سایت ها و انجمن ها را هدف قرار دهد

دستور جدید اجرایی رئیس جمهور ترامپ ممکن است روی هر وبلاگ ، سایت دستور العمل ، سایت بررسی ، سایت تجارت الکترونیکی و انجمن آنلاین که محتوای تولید شده توسط کاربر را منتشر می کند ، تأثیر بگذارد.

در دستورالعمل مشخصاً از فیس بوک و توییتر یاد شده است.

اما دامنه سفارش شامل کلیه وب سایتهایی است که محتوای تولید شده توسط کاربر را منتشر می کنند که تعدیل شده است.

طبق متن منتشر شده توسط کاخ سفید:

“ثانیه 7. تعریف. برای اهداف این سفارش ، اصطلاح “پلت فرم آنلاین” به معنی هر وب سایت یا برنامه ای است که به کاربران امکان می دهد محتوا را ایجاد و به اشتراک بگذارند یا در شبکه های اجتماعی یا هر موتور جستجوی عمومی مشارکت کنند. “

من از جف فرگوسن ، استاد مشاور بازاریابی دیجیتال در UCLA و شریک در Amplitude Digital پرسیدم (AmplitudeAgency) در مورد دامنه آن دستورالعمل اجرایی و وی این نظر را ارائه داد:

“تعریف” پلت فرم آنلاین “همانطور که در دستورالعمل رئیس جمهور تعریف شده است بسیار گسترده است و می تواند شامل یک وبلاگ ، یک فروم آنلاین یا حتی یک سایت دستور العمل باشد که به کاربران امکان می دهد علاوه بر نمونه های رایج ، دستور العمل های خود را نیز به اشتراک بگذارند. رسانه هایی که معمولاً به ذهن می آیند. “

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

من با جف موافقم که این عبارت بسیار گسترده است:

“… هر وب سایتی … که به کاربران امکان ایجاد و اشتراک گذاری مطالب را می دهد …”

قانون شایستگی مشترک بخش 230 (CDA 230)

هدف CDA 230 ایجاد امنیت سایت برای هر شخصی بوده است که به کاربران امکان ایجاد محتوا را می دهد و به اشتراک می گذارد بدون اینکه نگرانی در مورد شکایت از مطالبی را که توسط یک کاربر منتشر شده است ، به اشتراک بگذارید.

مقاله پیشنهادی  چگونه بازاریابی محتوا تحول یافته است

این آزادی از دادخواهی به اینترنت امکان رشد و تقویت آزادی بیان را داد.

مهمتر از همه ، سایت ها برای تعدیل کاربران خود رایگان بوده و به عنوان ناشران آن محتوا طبقه بندی نمی شوند ، یک نامزد می تواند یک سایت را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

براساس بنیاد الکترونیکی مرزی (EFF):

CDA 230 همچنین محافظ قانونی خود را به وبلاگ نویسان که با واسطه ارائه نظرات در وبلاگ های خود به عنوان واسطه عمل می کنند ، ارائه می دهد. براساس این قانون ، وبلاگ نویسان مسئولیتی درمورد اظهارنظرهایی که توسط خوانندگان ، کار وبلاگ نویسان میهمان ، نکاتی که از طریق ایمیل یا اطلاعات دریافتی از طریق فیدهای RSS ارسال می شوند ، ندارند. این حمایت قانونی می تواند حتی اگر وبلاگ نویسی از مطالب قابل اعتراض آگاه باشد یا قضاوت های تحریریه را انجام دهد ، همچنان حفظ کند. “

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

مطابق دستورالعمل اجرایی ، ناشری که “دسترسی به محتوا را که آن را ناعادلانه ، ناپسند ، مضحک ، کثیف ، بیش از حد خشونت آمیز ، آزار دهنده یا غیرقابل اعتراض محسوب می کند” را محدود می کند … “ممکن است در صورت عدم تحقق مصونیت قانونی آنها مجاز باشد. توجه کافی ، توضیحات استدلال یا فرصتی برای جلسه دادرسی ارائه دهید.

مقاله پیشنهادی  مولر گوگل در مورد مزایا و پیش بینی های SEO بحث می کند

این بند خاص از دستور اجرایی است:

“(ii) شرایطی که تحت آن اقدامی که باعث محدود شدن دسترسی یا دسترسی به مواد می شود ،” با حسن نیت “به معنای بند (ج) (2) (الف) بند 230 انجام می شود ، به خصوص اینکه آیا می توان اقدامات را” انجام داد. با حسن نیت “اگر اینها هستند:

… گرفته شده پس از عدم توجه كافي ، توضيح استدلال يا فرصت معنادار شنيدن؛

تعریف آنچه “قابل اعتراض” است می تواند از یک سایت به سایت دیگر متفاوت باشد.

بسیاری از تالارهای آنلاین بحث و گفتگو در مورد دین و سیاست را ممنوع اعلام می كنند زیرا آنها “قابل اعتراض” هستند زیرا این نوع اظهارنظرها باعث ایجاد اختلاف بین اعضای انجمن می شود.

و چه در مورد یک انجمن مذهبی؟

مقاله پیشنهادی  آنچه دستورالعمل های Google's Quality Rater درباره UX به ما می گویند

آیا این بدان معناست که بدون توجه به اظهار نظر كافی ، توضیحی استدلال یا فرصتی قابل شنیدن ، اظهار نظرهای “قابل اعتراض” مبنی بر تبلیغ دین جایگزین محدود نمی شود؟

EFF می نویسد:

“بند 230 اعمال مسئولیت ناشر به ارائه دهنده خدمات را برای انجام وظایف تحریریه و خود نظارتی ممنوع می کند. همانطور که مدار چهارم متذکر شد:

دادخواستهایی که بخواهند مسئولیت عملکرد خود را در قبال عملکردهای تحریریه سنتی ناشر – مانند تصمیم گیری در مورد انتشار ، برداشت ، به تعویق انداختن یا تغییر محتوای آن ، مسئولیت پذیر نگه دارند ، منع کنند.

هدف از این مصونیت قانونی تشخیص آن دشوار نیست. کنگره این تهدید را که دعاوی مبتنی بر شکنجه موجب آزادی بیان در رسانه جدید و روزافزون اینترنت می شود ، شناخت. . . . بخش 230 برای حفظ ماهیت محکم در ارتباطات اینترنتی تصویب شد. “

به جای افزایش آزادی بیان ، این دستورالعمل اجرایی ممکن است با از بین بردن مصونیت سنتی از دادخواست اعطا شده به انجمن های آنلاین ، وبلاگ نویسان و بسیاری از وب سایت های دیگر با محتوای تولید شده توسط کاربر ، این کار را انجام دهد.

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

استناد

بنیاد الکترونیکی مرزی:
تمرین توابع تحریریه

بند 230 قانون نجابت ارتباطات

کاخ سفید:

دستور اجرایی کاخ سفید