در صورت انتخاب بین دسکتاپ یا سایت موبایل ، موبایل را انتخاب کنید

جان مولر گوگل به تازگی اظهار داشته است که صاحبان سایت در صورت داشتن نسخه رومیزی و تلفن همراه باید سایت موبایل خود را در اولویت قرار دهند.

این موضوع در پاتوق Google Webmaster Central که در اول ماه مه 2020 برگزار شد ، مورد بحث قرار گرفت.

سوال: تمرکز بر روی موبایل یا دسکتاپ برای SEO؟

صاحب سایت تجارت الکترونیکی سوالی را مطرح کرد که آیا آنها باید روی بهبود نسخه موبایل یا دسک تاپ سایت تمرکز کنند.

صاحب سایت بودجه لازم برای بروزرسانی هر دو نسخه را ندارد و بیشتر از همه می خواهد اطمینان حاصل کند که تلاش های آنها منجر به بهبود رتبه بندی جستجو می شود.

از دیدگاه سئو ، صاحب وقت و منابع خود را در کدام نسخه از سایت باید اختصاص دهد؟

این چیزی است که مولر برای گفتن دارد.

پاسخ جان مولر

از زمان تغییر گوگل به فهرست بندی اول موبایل ، نسخه موبایل یک سایت تنها موردی است که در مورد رتبه بندی اهمیت دارد.

با فرض اینکه سایت تجارت الکترونیکی مورد نظر مورد نظر به فهرست بندی اول موبایل منتقل شده باشد ، Google دیگر در حال خزیدن نسخه دسک تاپ نیست.

مقاله پیشنهادی  Google به دادخواست ضد انحصاری پاسخ می دهد

برای این منظور ، مولر می گوید نسخه موبایل نسخه ای است که مالک سایت باید روی آن تمرکز کند.

این بدان معنا نیست که به طور کامل سایت دسک تاپ را حذف کنید ، زیرا ممکن است برخی از کاربرانی که فقط به سایت روی دسک تاپ دسترسی دارند ، دسترسی داشته باشند.

در حالت ایده آل ، اگر بین دسک تاپ یا سایت موبایل انتخاب می کنید ، بهترین مسیر عمل جابجایی به یک سایت پاسخگو است.

اگر به دلیل محدودیت بودجه یا هر دلیل دیگری گزینه ای نبود ، پس از آن روی به روز کردن نسخه موبایل تمرکز کنید.

وقتی SEO اولویت اول شماست ، بنابراین نمی توانید ابتدا با فکر کردن درباره تلفن همراه اشتباه (درست مانند فهرست بندی Google) اشتباه کنید.

سؤال و جواب کامل را در ویدیوی زیر بشنوید:

https://www.youtube.com/watch؟v=mc2cvOh-GGU

“بنابراین ، به طور کلی ، اگر ما وب سایت را به فهرست بندی اول موبایل تبدیل کرده ایم ، که اکنون اکثر وب سایت ها را به فهرست بندی اول موبایل تبدیل کرده ایم ، ما فقط از نسخه موبایل برای فهرست بندی استفاده می کنیم. درک آنچه در وب سایت وجود دارد …

[We would only be using the mobile version] به عنوان پایه ای برای درک زمینه بین آدرس های اینترنتی یک وب سایت ، بنابراین ما فقط از نسخه موبایل برای آن استفاده می کنیم.

به خصوص اگر نسخه متفاوتی در دسک تاپ و موبایل دارید ، در واقع ما فقط از نسخه موبایل در آنجا استفاده می کنیم.

اگر واقعاً در این شرایط هستید ، می گویم ، شرایط سخت ، که باید تصمیم بگیرید کدام یک از نسخه های مورد علاقه شما برای کار بیشتر است ، و اگر ما به فهرست بندی اول موبایل تبدیل شده ایم ، پس فکر می کنم نسخه موبایل احتمالاً نسخه ای است که باید روی آن تمرکز کنید.

با این حال ، من نمی گویم که شما می توانید نسخه دسک تاپ را به طور کامل حذف کنید و همه چیز همچنان خوب خواهد بود ، زیرا احتمالاً شما هنوز هم تعداد زیادی کاربر در دسک تاپ دارید.

معمولاً توصیه من برای افرادی که در وب سایت خود مشغول به کار هستند و سعی در تشخیص دسک تاپ یا موبایل دارند ، پیدا کردن راهی برای انتقال بیشتر مطالب به یک طراحی پاسخگوتر است تا شما فقط یک نسخه داشته باشید.

اگر فقط یک نسخه برای حفظ آن دارید ، مجبور نیستید آن را انتخاب کنید ، و با محتوا کردن یک بار محتوا ، آن را برای همه کاربران خود برطرف کنید.

بنابراین ، حرکت به سمت طراحی پاسخگو این مسئله را بسیار ساده تر می کند.

اگر کاملاً نمی توانید به یک طراحی پاسخگو بروید ، و نیاز به انتخاب یک یا دیگری داشته باشید ، و واقعاً فقط به سئو اهمیت می دهید که به خودی خود نوعی مشکل است ، نسخه موبایل می تواند روی آن تمرکز کند. “

منابع بیشتر

مقاله پیشنهادی  اگر سایت های بیشتری از آنها استفاده کنند ، Google ممکن است داستانهای وب را گسترش دهد