تقریباً رفع اشکال نمایه سازی Google – بروزرسانی جدید

Google SearchLiaison در توییتر به روزرسانی در مورد مشکلات نمایه سازی تلفن همراه با مدت طولانی Google را منتشر کرد. وی اظهار داشت: مسئله اصلی نمایه سازی 99٪ ثابت است. با این وجود مسئله نمایه سازی متعارف تا حدی شکسته است و فقط 55٪ از آن برطرف شده است.

شماره نمایه سازی موبایل

اولین مشکلی که ناشران متوجه آن شدند ، افت صفحات وب از ایندکس بود و بسیاری از آن متوجه صفحات اصلی وب سایت شدند:

این اتفاق برای موارد فراتر از صفحه اصلی نیز رخ می داد. یکی دیگر از علائم مشکل نمایه سازی این بود که صفحات وب جدید مدت زیادی طول می کشید تا فهرست شوند و در فهرست Google ظاهر شوند.

برخی از ناشران وب اینجا و آنجا گزارش دادند که اصلاح جزئی برای ارسال مجدد URL های افتاده به Google Search Console است ، در نتیجه URL های حذف شده بازیابی می شوند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

شماره کانونی شدن

مشکل دوم چگونگی انتساب Google به صفحات وب دارای محتوای تکراری را تحت تأثیر قرار داد. به عنوان مثال ، ممکن است یک ناشر وب مقاله ای را منتشر کند و یک اسکرابر آن را کپی کرده و نسخه تکراری ایجاد کند.

مقاله پیشنهادی  راهنمای کامل جستجوگرهای محلی برای مکان های متعدد

وقتی ناشری به دنبال مقاله تازه ایجاد شده خود می گردد ، Google صفحه وب را که دارای محتوای خلاف است و نه منبع اصلی محتوا را نشان می دهد.

دیگران متوجه شدند که این اتفاق برای محتوای سندیکایی که در گذشته ناشر اصلی در آن نمایش می داد نیز اتفاق می افتد. بعد از انتشار مسئله شرعی شدن ، این مطالب صنفی بود که نشان می داد و نه محتوای اصلی.

SearchLiaison این مشکل را در اول اکتبر 2020 توصیف کرد:

“اگر صفحه ای که قبلاً نمایه شده است از بین رفته است ، ممکن است این مسئله مربوط به نمایه سازی تلفن همراه باشد ، جایی که ما در انتخاب صفحه ای برای نمایه سازی موفق نیستیم. اگر مسئله متعارف در میان باشد ، بازرس URL ممکن است URL را به عنوان نسخه کپی نشان دهد و متعارف انتخاب شده توسط Google متفاوت از آن باشد … “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

بعداً او توئیت کرد:

“مسئله شرابهای متعارف تقریباً 0.02٪ از شاخص ما را تحت تأثیر قرار داد ، از حدود 20 سپتامبر تا اواخر دیروز حدود ساعت 4:30 بعد از ظهر PT. ما از آن زمان حدود 10٪ از این URL ها را بازیابی کردیم و به پردازش مجدد بیشتر ادامه می دهیم. “

مسائل نمایه سازی و متعارف عمدتا برطرف شده است

امروز ، 9 اکتبر ، رابط جستجوی Google اظهار داشت که مشکلات تا حدی برطرف شده است. اما مشکل شرعی شدن هنوز ادامه دارد.

“به روزرسانی: نمایه سازی تلفن همراه دیروز با حدود 99٪ از URL ها بازیابی شد. کار در مورد مسئله متعارف همچنان ادامه دارد ، با حدود 55٪ از URL های تحت تأثیر بازیابی شده است. “

این مشکلات باعث ایجاد اختلال قابل توجهی در ناشران تحت تأثیر شده است.

مقاله پیشنهادی  11 فاکتور دامنه شما باید ارزیابی کنید