اینستاگرام می گوید که سایت ها ممکن است برای جاسازی عکس ها به مجوز نیاز داشته باشند

طبق بیانیه شرکت ، ممکن است صاحبان سایت قبل از جاسازی پست های خود در صفحه وب ، مجوز دریافت از کاربران اینستاگرام را دریافت کنند.

Newsweek در حال حاضر به دلیل نقض حق چاپ توسط عكاسي كه پست اينستاگرامي را دريافت كرده است بدون اجازه صريح در سايت آنها قرار گرفته است.

تصمیماتی که در این مورد گرفته می شود می تواند تأثیرات ماندگاری برای صاحبان سایت در هنگام استفاده از رسانه آپلود شده در اینستاگرام داشته باشد.

در اینجا بیشتر در مورد این دعوی ، نحوه مقایسه آن با پرونده مشابه از اوایل سال جاری و تأثیر آن برای وب سایت ها در سالهای آینده بیشتر آمده است.

Newsweek به دلیل نقض حق نسخه برداری شکایت شده است

نیوزویک برای اجازه استفاده از یکی از عکسهایشان به یک عکاس مراجعه کرد.

پس از رد شدن ، نیوزویک در عوض پست اینستاگرام عکاس را در سایت خود قرار داد. اکنون آنها به خاطر آن شکایت شده اند.

این نشریه از اقدامات خود دفاع می کند و گفت که اجباری لازم نیست زیرا این عکس در اینستاگرام تعبیه شده است ، بلکه مستقیماً بارگذاری می شود.

مقاله پیشنهادی  اپل سافاری برای جلوگیری از جمع آوری داده های Google Analytics

آنچه در اینستاگرام می گوید وجود دارد

در شرایط خدمات اینستاگرام نوشته شده است که کاربران هر بار که یک عکس را بارگذاری می کنند ، مجوز حق چاپ را به اینستاگرام ارائه می دهند.

با این حال ، طبق بیانیه ارائه شده به Ars Technica ، این مجوز برای سایتهایی که رسانه های تعبیه شده اینستاگرام را نمایش می دهند ، تمدید نمی شود.

وی افزود: “در حالی که شرایط ما به ما اجازه اعطای مجوز فرعی را می دهد ، ما یکی را برای API تعبیه شده های خود اعطا نمی کنیم.

خط مشی پلت فرم ما به اشخاص ثالث نیاز دارد كه از حقوق دارندگان قابل اجرا حقوق لازم را بدست آورند.

این امر شامل تضمین مجوز برای به اشتراک گذاری این محتوا است ، در صورت نیاز به مجوز توسط قانون. “

این می تواند خبر بدی نباشد فقط برای Newsweek بلکه هر کسی که عکس های اینستاگرام خود را در وب سایت خود قرار دهد.

مقاله پیشنهادی  خوب ، مه و زشت

این دادخواست هنوز در مرحله مقدماتی است و نیوزویک سعی کرده است پرونده را رد کند.

مجموعه پیشین در آوریل سال 2020

در ماه آوریل گذشته پرونده ای مشابه در اواخر ماه آوریل تنظیم شد که در آن Mashable توسط یک عکاس به جاسازی یک عکس در اینستاگرام بدون اجازه شکایت شده بود.

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

Mashable در پایان به پیروزی در این پرونده رسید ، زیرا قاضی تصمیم گرفت كه عكاس “به وی حق انتشار عکس را به اینستاگرام اعطا كند ، و اینستاگرام به طور صحیح با اعطای Mashable یک شخص غیر مجاز برای نمایش عکس ، این حق را عملی کرد.”

قاضی رئیس پرونده نیوزویک آن را متفاوت می بیند و می گوید شواهد کافی برای تصمیم گیری در مورد شرایط خدمات اینستاگرام مجوز حق چاپ برای عکسهای تعبیه شده فراهم نیست.

سابقه قبلی در پرونده Mashable می تواند زمینه ساز رد این پرونده باشد ، اما اظهارات اینستاگرام به Ars Technica اوضاع را پیچیده تر می کند.

مقاله پیشنهادی  اصول SEO بهداشت و درمان برای پیشرفت عملکرد پزشکی خود

اینستاگرام با بیان اینکه مجوز حق چاپ آن برای عکسهای تعبیه شده صدق نمی کند ، استفاده از استدلال Mashable را برای سایر سایتها دشوار کرده است.

Newsweek نمی تواند ادعا کند که دارای مجوز فرعی برای نمایش رسانه های جاسازی شده است ، هنگامی که اینستاگرام صریحاً تصریح می کند.

صاحبان سایت چه کاری باید انجام دهند؟

به منظور ماندن در سمت امن ، باهوش ترین کاری که صاحبان سایت می توانند انجام دهند این است که قبل از استفاده از عکسی از اینستاگرام از آنها مجوز بخواهید.

تبلیغات

ادامه خواندن زیر

یک پیام مستقیم ساده درست است. اگر آنها نه می گویند ، پس آن را در آن بگذارید.

تا زمانی که تصمیمی در دادخواست علیه نیوزویک اتخاذ نشود ، مشخص نیست ناشران حقوقی هنگام تعبیه پست از اینستاگرام چه حقوقی دارند.

منبع: Ars Technica