اگر بخش سایت بتواند روی رتبه بندی کل سایت تأثیر بگذارد ، Google پاسخ می دهد

جان مولر از گوگل به سوالی در مورد اینکه آیا عوامل رتبه بندی ضعیف در یک بخش بر رتبه بندی کل سایت تأثیر می گذارد پاسخ داد. مولر به این س answeredال پاسخ داد اما همچنین بینشهایی در مورد چگونگی کنترل الگوریتم گوگل از فاکتورها به صورت سایت ، کل بخش و دانه بندی به اشتراک گذاشت.

پیشینه سوال

س byال توسط ناشری بود که در سایت خود تالار گفتگویی را نشان می دهد که دارای امتیاز حیاتی وب هسته ای ضعیف است در حالی که بقیه سایت از عملکرد هسته وب بالاتر برخوردار هستند.

ناشر می خواست بداند آیا پس از تبدیل Core Web Vital به عامل رتبه بندی ، سایر بخش های سایت در رتبه بندی آسیب می بینند؟

عامل رتبه بندی وب هسته اصلی

Core Web Vital گروهی از معیارهای سرعت و تجربه کاربر است که در مجموع نشان می دهد که آیا یک صفحه وب تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهد یا یک تجربه مرور وب ایده آل را به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

معیارهای اصلی حیوانات وب قرار است در سال 2021 به عوامل رتبه بندی تبدیل شوند.

آیا امتیازات رتبه بندی ضعیف در یک بخش بر رتبه بندی کل سایت تأثیر می گذارد؟

این سوالی است که پرسیده شد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

“ما یک سایت بزرگ داریم و یک بخش از سایت ما یک انجمن داریم. این انجمن CMS قدیمی است و بهینه سازی سرعت آن دشوار است. ما به دنبال این هستیم که مطمئن شویم که قبل از سال 2021 نمرات حیاتی وب خوبی داریم.

اگر نتوانیم سرعت این انجمن را بهبود ببخشیم ، این فقط بر کلمات کلیدی رتبه بندی شده در صفحات انجمن تأثیر می گذارد یا می تواند بر صفحات صفحاتی که در انجمن نیستند و سریعتر هستند نیز تأثیر بگذارد.

اساساً آیا سرعت به صورت صفحه به صفحه بررسی می شود یا سرعت پایین در برخی از صفحات سایت شما می تواند بر دید Google به طور کلی سایت شما تأثیر بگذارد؟ “

جان مولر پاسخ می دهد که چگونه بخشها می توانند بر رتبه بندی سایت تأثیر بگذارند

Google’s Mueller در پاسخ به این پرسش که گوگل سعی دارد صفحات وب و بخشهای وب سایتها را به صورت ریز رتبه بندی کند ، پاسخ عمیقی است.

مقاله پیشنهادی  LinkedIn تولید محتوا نسبت به سال گذشته 60٪ افزایش یافته است

آنچه جان مولر گفت:

“بنابراین به طور کلی ، با الگوریتم های ما سعی می کنیم تا حد ممکن دانه ریز باشیم. بنابراین اگر ما بتوانیم اطلاعات مفصلی برای سایت شما بدست آوریم و قسمتهای جداگانه وب سایت شما را به درستی تشخیص دهیم ، سعی خواهیم کرد این کار را انجام دهیم. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

مولر به اشتراک می گذارد که چگونه Chrome می تواند امتیازات هسته وب را جمع کند

مولر نسبت به چگونگی جمع آوری داده های کل Chrome به عنوان نمونه ، از یک نکته باخبر است.

مولر:

“با این حال این کمی به سایت شما و مقدار داده ما برای سایت شما بستگی دارد ، به خصوص وقتی که سرعت آن کجا باشد … بر اساس آن مستقر خواهد شد (زیرا هنوز زنده نیست) ، بر اساس حیات وب اصلی خواهد بود در داده های گزارش تجربه کاربر Chrome که فقط یک نمونه بسیار کوچک از افرادی است که به طور مجزا از سایت شما بازدید می کنند.

و این چیزی است که برای هر URL یک وب سایت داده ندارد. “

معنی دار بودن سایت به گوگل کمک می کند تا یک وب سایت را رتبه بندی کند

معماری سایت اشاره به چگونگی پیوند و صفحات وب در یک سایت است. معماری خوب سایت ، صفحات وب را به روش های معناداری با هم گروه می کند ، بنابراین موضوعات مشابه در بخشهایی از یک سایت قرار می گیرند.

مولر ذکر می کند که اگر سایتی درک بخشهای مختلف سایت برای Google را آسان می کند ، جدا بودن آنها از یکدیگر است ، این امر به Google کمک می کند تا درک کند که بخشهای مختلف بخشی از یکدیگر نیستند و سپس آنها را بهتر درک می کند (و آنها را رتبه بندی می کند) .

چگونه Google آن را توضیح داد:

“بنابراین بسته به اینکه چه مقدار داده در آنجا موجود است و چقدر آسان است که ما بفهمیم کدام قسمت از سایت شما جدا است ، و سپس این چیزی است که می توانیم راحت تر انجام دهیم یا کمی سخت تر است.

ما mechanisms مکانیسم مشابهی در سیگنالهای مختلف دیگری داریم که در جستجو استفاده می کنیم ، یکی از آنها مثلاً با محتوای بزرگسالان است که اگر بخشی از وب سایت خود را با محتوای بزرگسالان دارید و بخشی از وب سایت خود را دارای content محتوای عادی یا محتوای دیگر دارید. بر روی آن ، هرچه راحت تر تشخیص دهیم اینها قطعات جداگانه ای هستند و آنها را جداگانه جدا می کنیم ، احتمال اینکه بتوانیم با آن قسمت کمی متفاوت رفتار کنیم ، بیشتر است. “

اینجا جایی است که Google نقش معماری سایت را برای کمک به Google در درک بخشهای یک سایت ذکر می کند.

“و شما می توانید این کار را با مواردی مانند اطمینان از داشتن زیر شاخه تمیز در سایت خود یا استفاده از دامنه های فرعی اگر این برای وب سایت شما منطقی است ، انجام دهید.

در مورد شما ، به عنوان مثال تقسیم انجمن از… سایتی است که ما در آن می گوییم آه ، انجمن اسلش همه چیز انجمن است و نوعی کند است و هر چیز دیگری که در انجمن اسلش نیست واقعاً سریع است – اگر بتوانیم آن را منصفانه تشخیص دهیم به راحتی که بسیار آسان تر است.

بنابراین ما واقعاً می توانیم بگوییم که همه چیز در اینجا در چنین مجلسی به نوعی کند است ، همه چیز در اینجا اشکالی ندارد. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

معماری ضعیف سایت ممکن است روی رتبه بندی تأثیر منفی بگذارد

یک تئوری معماری سایت وجود دارد به نام Flat Site Architecture. بر اساس این ایده است که از آنجا که اکثر پیوندهای یک وب سایت به صفحه اصلی می رود (همیشه درست نیست!) بنابراین تمام صفحات یک سایت باید مستقیماً از صفحه اصلی پیوند داده شوند.

مقاله پیشنهادی  10 افزونه ورق Google که سئو را راحت تر می کند

بنابراین اگر یک نمودار نمودار سازمانی از الگوهای پیوند یک سایت تخت ایجاد کنید ، به نظر می رسد صفحه اصلی در بالای صفحه و پس از آن صدها یا هزاران صفحه وب در سطح بعدی پایین ، با یک کلیک فاصله از صفحه اصلی وجود دارد.

هدف از طرح معماری سایت مسطح این است که همه صفحات وب سایت به طور مساوی در PageRank که به صفحه اصلی هدایت می شود ، اشتراک داشته باشند. ایده این است که رتبه بندی تمام صفحات وب از دریافت سهمی از PageRank که از طریق پیوندها به صفحه اصلی هدایت می شود ، بهره مند می شود.

مقاله پیشنهادی  Google تبلیغات خرید را در سراسر جهان رایگان می کند

پاسخ جان مولر موردی را ارائه می دهد که شاید طرح معماری سایت مسطح ایده خوبی نباشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

آنچه مولر گفت:

“از طرف دیگر اگر مجبور باشیم این کار را بر اساس هر URL انجام دهیم که در آن ساختار URL واقعاً مانند آن باشد که ما نمی توانیم براساس URL تشخیص دهیم که این بخشی از تالار گفتمان است یا بخشی از بقیه سایت شماست ، پس ما واقعاً نمی توانیم آن را در بخشهایی از وب سایت شما گروه بندی کنیم.

و سپس ما مجبور خواهیم شد یک امتیاز کلی در کل سایت شما بگیریم و آن را به طور مناسب اعمال کنیم.

من فکر می کنم با نزدیک شدن به اعلام یا نزدیک شدن به تاریخ شروع استفاده از Core Web Vital در جستجو ، کمی اطلاعات بیشتری در این مورد خواهیم داشت. “

کنسول جستجوی Google می تواند نحوه تأثیر URL ها بر بقیه سایت را نشان دهد

سپس جان مولر استفاده از Google Search Console را برای دیدن تأثیر URL های جداگانه روی بقیه سایت توصیه کرد.

“اما این چیزی است که می توانید کمی در کنسول جستجو مشاهده کنید. در اینجا یک گزارش Core Web Vital وجود دارد و اگر مشکلات شخصی را بررسی کنید ، می بینید که این URL بر بسیاری از URL های مشابه تأثیر می گذارد.

و بر اساس آن شما می توانید به نوعی بگویید … آیا Google می تواند بفهمد که انجمن من با هم گروه شده است یا اینکه نمی تواند بفهمد اینها با هم تعلق دارند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

غذاهای آماده

نکته مهم در پاسخ عمیق مولر این است که معماری مناسب سایت می تواند به Google کمک کند تا درک کند که قسمت های مختلف یک سایت چیست و به چه چیزهایی مربوط می شوند.

در پاسخ وی ضمنی این است که یک طرح معماری سایت مسطح ممکن است بر خلاف آرزوی رتبه بندی ناشر باشد.

سایتهایی که درک بخشهای مختلف یک سایت را آسان می کنند ممکن است از اثر رتبه بندی Core Web Vital در سراسر سایت برخوردار نباشند.

پاسخ س Muال جان مولر را در مورد امتیاز دهی به وب هسته مشاهده کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=JV7egfF29pI